PRIPREME: Sarajevo bolje od Budućnosti

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Fudbaleri Sarajeva u posljednjem pripremnom meču u turskoj Antaliji savladali su Budućnost iz Podgorice rezultatom 2:0.

Sarajevo je povelo već u 13. minuti meča kada je Hebibović odličnim centaršutom s desne strane pronašao Mersudina Ahmetovića koji glavnom postiže pogodak.

Fudbaleri Sarajeva su imali još nekoliko izglednih prilika do kraja prvog poluvremena, ali se rezultat ipak nije mijenjao.

Bosanskohercegovački tim je u prvom poluvremenu igrao mnogo bolje od svog protivnika pa je na odmor otišao sa zasluženih 1:0.

Ekipa Husrefa Musemića je u 59. minuti povećala prednost kada je Rahmanović sjajno savladao odbranu Budućnosti i prizemnim udarcem pogodio za 2:0.

Fudbaleri Budućnosti su potom imali nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspjeli doći do pogotka.

Do kraja meča više nije bilo golova, pa je Sarajevo zasluženo slavilo sa 2:0, čime je bh. tim okončao zimske pripreme u Antaliji pred proljetni dio sezone.