Šalke nije izdržao, Bajern je šampion!

Naslov ove vijesti neće biti tačan samo ukoliko 8. maja, Bajern izgubi od Herte, a u isto vrijeme Šalke u Majncu pobijedi sa - 17 golova razlike!

Šalke nije izdržao, Bajern je šampion! Izvor: MONDO

U Minhenu: Bajern - Bohum 3:1...

U Gelzenkirhenu: Šalke - Verder 0:2!

Može se reći da je kolo prije kraja 47. izdanja Bundeslige, Verder iz Bremena odlučio novog šampiona Njemačke, a to je 22. put u istoriji postao Bajern. Matematički još nije, jer Šalke u posljednjem kolu mora da dočeka poraz Bajerna i u isto vrijeme nadoknadi zaostatak od 17 postignutih golova u odnosu na Bavarce, jer u Njemačkoj gol-razlika odlučuje bolje plasiranog u slučaju da ekipe imaju isti broj bodova.

Trenutno, Bajern ima "+ 39" (69:30), a Šalke "+22" (53:31).

Plavi iz Gelzenkirhena izgubili su titulu prvaka u pretposljednjem kolu i u sezoni 2006/07, kada su prepustili vođstvo Štutgartu, koji je kasnije šansu pretovorio u podizanje "salatare". Ni ove sezone, Šalke nije izdržao presiju borbe za titulu, koju u Gelzenkirhenu čekaju sada već 52 godine.

Posljednju, sedmu titulu prvaka, Šalke je osvojio 1958. godine. U to vrijeme, Bajern je imao jedan šampionski naslov prvaka, a od tada osvojio je još 20!

Sto sekundi, između 18. i 20. minuta, bilo je potrebno mladom Tomasu Mileru da dovede Bajern u vođstvo od 2:0 protiv davljenika Bohuma i od tada se samo čekala reakcija Šalkea na Feltins Areni, gdje je gostovao takođe inspirisani Verder.

Momci iz Bremena imali su svoju računicu u vidu plasmana u kvalifikacije za Ligu šampiona. Pritisak su svakako bolje podnijeli. Poslije 0:0 na poluvremenu, kontre Verdera počele su da sjevaju u nastavku i iz jedne takve, Mesut Ozil pogodio je za 0:1 (55. minut), a kada je plavi brod počeo da tone, dokusurio ga je Hugo Almeida - 0:2 (64. minut).

Te vijesti samo su podgrijale atmosferu na Alijanc Areni, gdje je u 69. minutu Miler došao do het-trika. Bavarci sada mirno, bez presije, mogu da se spremaju za finale Lige šampiona, 22. maja u Madridu, gdje ih čeka Inter, koji nije rešio šampionsku trku sa Romom.

Bajern će u Madridu juriti petu titulu prvaka Evrope.

U sjenci borbe za titulu prvaka Njemačke, peti gol za Keln, od kada je u januaru došao na pozajmicu iz Mančester junajteda, postigao je Zoran Tošić. "Bambi" je doveo Keln u vođstvo u 9. minutu, ali je duel prepun preokreta sa Frajburgom završen rezultatom 2:2, s tim da su gosti vodili do 84. minuta.