Kjevo iskoristio "vječitog džokera"

Emanuele Đakerini sjedio je do 70. minuta na klupi, a kada je ušao u samo dva minuta zabio gol i asistirao za trijumf Kjeva nad Kaljarijem.

„Leteći magarci“ prekinuli su seriju katastrofalnih rezultata i poslije deset utakmica bez trijumfa, odnosno četiri vezana poraza u posljednja četiri kola, konačo upisali tri boda.

Kjevo je na svom terenu savladao Kaljari 2:1, a za važna tri boda u borbi za opstanak može da zahvali "vječitom džokeru" Emanuelu Đakeriniju.

Samo 59 minuta odigrao je Đakerini prošle polusezone u dresu Napolija nakon čega je spakovao stvari i preselio u Veronu, na šestomjesečnu pozajmicu.

Na ovaj korak odlučio se jer je postao prekobrojan u ekipi Napolija, za koju je u dve sezone ukupno upisao 20 nastupa, od čega 19 sa klupe.

Dolaskom u Kjevo ove zime Đakerini je nakratko dobio ulogu startera koju je nakon samo dvije utakmice izgubio, ali povratak na klupu na meču protiv Kaljarija nije mu mnogo smetao. Naprotiv.

Čitavih 70 minuta presjedio je na klupi, a potom ušao na teren i riješio utakmicu.

U samo dva minuta, od 74. do 76. Đakerini je zabio gol i asistirao, a ispostavilo se bilo je to dovoljno za pobjedu „letećih magaraca“.

Prvo je fantastičnim udarcem iz slobodnog udarca doveo Kjevo u vođstvo, a potom uposlio Inglezea koji je udvostručio prednost „letećih magaraca“.

Kaljari je uspio da smanji na 2:1, ali ne i da stigne do preokreta, pa sada ova dva tima dijele 14. mjesto na tabeli sa 25. osvojenih bodova. Prvi ispod "crte“, SPAL ima 17 bodova i utakmicu manje.