Autogol i Pandev uništili Inter

Inter još jednom poražen na gostovanju Đenovi. Golove za domaćina postigli bivši, ali i sadašnji fudbaler "neroazura".

Nesreća nikad ne stiže sama! U to su se uvjerili i fudbaleri Intera u subotu uveče na stadionu Marasi u Đenovi.

Fudbaleri Đenove savladali su “neroazure” rezultatom 2:0 i ostavili ih na četvrtom mjestu na tabeli, a ukoliko Lacio u ponedjeljak savlada Helas Veronu ekipa Lučijana Spaletija bi mogla skliznuti i na petu poziciju.

Osim činjenice da su doživjeli treći poraz u sezoni, navijače Intera zaboljeće način na koji su primili dva gola, jer je prvi pogodak Đenove u stvari autogol Ranokije, a drugi je zabio njihov bivši igrač – Goran Pandev.

Sa posljednja četiri gostovanja Đenovi na Marasiju fudbaleri Intera vratili su se poraženi i kao da se tog tereta nisu mogli osloboditi “neroazuri”. Ekipa Lučijana Spaletija jako loše je odigrala prvo poluvrijeme, a onda u posljednjim trenucima pred odlazak na odmor primila pogodak koji je izazvao salve smijeha na tribinama Marasija.

Reprezentativac BiH Ervin Zukanović centrirao je loptu u šesnaesterac Intera, Škrinjar je izbio loptu, međutim, tačno u Ranokiju od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Andrei Ranokiji bio je ovo prvi autogol u 186 nastupa u Seriji A

Handanović je loptu samo ispratio pogledom.

Isto je i uradio i u 11. minutu, kada je nakon ubacivanja Pandeva lopta odskočila i prevarila ga, ali se tada ispriječila prečka, a ovog puta morao je da ju izvadi iz mreže.

Definitivno pitanje pobjednika riješeno je u 59. minutu, kada je Laksal uputio prizeman šut iz daljine, a Pandev u gužvi sjajno primio tu loptu i rutinski ju poslao iza Handanovića.

Za razliku od čuvara mreže intera Perin je imao sjajno veče i najzaslužniji je za to što je Đenova do kraja sačuvala svoj gol, uz Zukanovića, koji je u 78. Minutu odlilčno intervenisao ispred gol-linije, poslije šuta Edera.

Napadač Intera nije uspio da se treću utakmicu zaredom upiše u listu strijelaca, a njegova ekipa da veže dvije pobjede, poslije serije od osam mečeva bez trijumfa.