JSL: Jevtić se raspucao pred derbi

Zvezda pobedila Čukarički sa 4:0 i ostala na "-1" pred meč odluke sa Partizanom. Aleksandar Jevtić trostruki strijelac.

JSL: Jevtić se raspucao pred derbi Izvor: MONDO

Crvena zvezda nastavlja potjeru za Partizanom, a "vječiti derbi" sljedeće subote u Humskoj dočekaće sa bodom manje u odnosu najvećeg rivala.

Crveno-bijeli pobijedili su Čukarički sa 4:0 (4:0) na praznoj "Marakani".

Zvezda je bila odlična u prvom poluvremenu kada je i rješila pitanje pobjednika. Trostruki strijelac za domaći tim bio je Aleksandra Jevtić (10, 29, 45. minut), dok je treći gol postigao Miloš Trifunović (34 minut).

Trener Zvezde Ratko Dostanić nije mogao da računa na Kadua, nedovoljno oporavljenog Nikolu Lazetića, dok je Dejana Lekića ostavio na klupi ne želeći da rizikuje da napadač crveno-bijelih zbog eventualnog žutog kartona bude susprendovan za derbi.

Nije se dugo čekalo na prvi gol.

Poslije kornera lopta je došla do Marka Blažića, koji je imao dovoljno vremena da se namjesti i idealnim centaršutom pronađe Jevtića, kome nije bilo teško da smjesti loptu iza leđa Saše Radivojevića.

Pavle Ninkov bio je asistent kod drugog gola Zvezdinog napadača. Jevtić je izbio sam ospred gola Čukaričkog i preciznim udarecem sa nekih sedam-osam metara drugi put matirao protivničkog golmana.

Najzaslužniji za treći pogodak bio je Savio. Brazilac je osvojio loptu na svojoj polovini, vukao je po desnoj strani preko 50 metara, odigrao ka Milošu Trifunoviću, koji pogađa mrežu i najavljuje pobjedu crveno-bijelih.

Svoj deseti gol u Super ligi Jevtić je postigao u posljednjem minutu prvog poluvremena. Ninkov je upisao drugu asistenciju. Još jedno uspješno i precizno dodavenje desnog beka crveno-bijelih i za raspoloženog Jevtića nije bilo problema da sa pet metara iz prve postavi konačnih - 4:0.

Bilo je prilika na obe strane u nastavku meča, ali se rezultat osta nepromijenjen.

Ovo je bila 22. prvenstvena pobjeda Crvene zvezde, a 16. poraz "brđana" kojim su se ponovo vratili na začelje.

CRVENA ZVEZDA: Stamenković, Ninkov, Vilotić, Đorđević, Reljić, Savio, Bogdanović, Blažić, Jevtić, Perović, Trifunović.

ČUKARIČKI: Radivojević, Okuka, Anđelić, Kecojević, Živanović, Trninić, Krčmarević, Stojmirović, Trajković, Zavišić, Grubješić.