PREMIJER BiH: "Crvenila" Slavija, trijumf Laktaša

Olimpik je na Koševu deklasirao Slaviju (3:0), koja je sat vremena igrala sa devetoricom. Laktaši bolji od Zvijezde (1:0).

PREMIJER BiH: "Crvenila" Slavija, trijumf Laktaša Izvor: MONDO

Nedeljne utakmice 26. kola Premijer lige BiH obilježila su domaće pobjede Olimpika i Laktaša, te dva crvena kartona igrača Slavije na Koševu.

Već u prvom minutu jednog od derbija začelja "pocrvenio" je Srđan Savić, da bi u 29. minutu Darko Spalević dobio drugi žuti karton i ekipu iz Istočnog Sarajeva ostavio sa devetoricom na terenu!

Ove odluke arbitra iz Banovića Edina Golaća svakako će podići novu buru u fudbalskoj javnosti BiH!

Dva minuta ranije, napadač Olimpika Sabit Alimanović je doveo domaćina u vođstvo odličnim udarcem sa dvadesetak metara - 1:0.

Brojčanu nadmoć, Olimpik je iskoristio već na početku drugog dijela, kada je ponovo Alimanović pogodio mrežu Ratka Dujkovića (2:0), da bi dvadesetak minuta prije kraja Miloš Vidović stavio tačku na ubjedljiv trijumf domaćina.

Do kraja utakmice viđen je još jedan crveni karton, ali ovog puta u redovima Olimpika isključen je Semir Kapić.

U Laktašima, domaći tim Dragoslava Stepanovića imao je inicijativu tokom većeg dijela utakmice ali nije uspio da probije odbrambeni bedem gostiju iz Gradačca sve do 56. minuta.

Tada je Borislav Mikić pogodio mrežu Zvijezde za ispostaviće se važan minimalac, koji je donio velika tri boda u trci za opstankom.