PRIMERA: Kristijano "u minut do 12"!

Minut je dijelio Osasunu da najavi promociju novog-starog šampiona Španije.

PRIMERA: Kristijano "u minut do 12"! Izvor: MONDO

Tim iz Pamplone držao je 2:2 do 89. minuta na Santijago Bernabeu stadionu, ali je onda Kristijano Ronaldo postigao drugi gol na meču i ostavio "kraljevski klub" u trci sa Barselonom!

Svima je tada laknulo, pa i treneru Reala Manuelu Pelegriniju, koji teško da bi dočekao jutro na toj funkciji da Ronaldo nije zakucao loptu glavom sa dva metra na centaršut Gonzala Iguaina i potom se i sam zakucao u stativu.

Sada je, tri kola prije kraja, opet bod između dva rivala: Barselona 90, Real Madrid 89.

U drugom minutu nadoknade, Ronaldo je pogodio i stativu, ali to nikako ne može da govori o nekakvoj nadmoći Reala. Slavni klubu nedelju uveče protiv skromnih gostiju iz Pamplone djelovao je kao tim koji u svakom trenutku može da primi šest golova na svom terenu!

Po ko zna koji put potvrdilo se da Real igra samo ka naprijed, da mu je odbrana fizički slaba i taktički nedoučena, da svaki ozbiljniji tim može da se igra sa zadnjom linijom "kraljevića", a za to što je njegov tim i dalje u trci za krunom u Primeri, bogati predsjednik Reala Florentino Perez može da zahvali samo čudesnim tehničarima koje ima u veznom redu i napadu.

Ponovo se Real kockao u igri "na gol više" i dobio je, a mogao je i da "pukne k'o zvečka" da je Osasuna realizovala kontru "dva na jedan" u 70. minutu, kod rezultata 2:2. Tada je samo Iker Kasiljas bio zaslužan što prvu trojku na semaforu nije ispisao gostujući tim.

Osasuna je bila opasna čak i poslije 89. minuta, kada je Ronaldo postigao treći gol za Real...

Madriđane do kraja sezone očekuju još dva gostovanja, na Majorki i potom u Malagi, dok u međuvremenu dočekuju Atletik Bilbao. Pod pretpostavkom da će osvojiti svih devet bodova, u Madridu bi trebalo da gledaju u Sevilju i njenu eventualnu moć da protiv Barselone na svom terenu može da izbjegne poraz.

Prije gostovanja u Sevilji, Barsa dočekuje dva davljenika: Tenerife i Valjadolid.

KO S KIM DO KRAJA

BARSELONA (90): Tenerife, SEVILJA, Valjadolid.

REAL MADRID (89): MAJORKA, Atletik Bilbao, MALAGA.

*napomena: velikim slovima označena su gostovanja.

Fudbaleri Sevilje pobijedili su Atletiko iz Madrida sa 3:1, a dva gola sa bijele tačke postigao je Alvaro Negredo. Rezultatom 3:1 završeno je i prvo poluvrijeme na Pichuanu, koji se sledio kada se strijelac vodećeg gola za Sevilju Luis Fabijano srušio i uhvatio za koljeno.

Taj prizor zaledio je i selektora Brazila Dungu, koji će sada čekati vijesti o težini Fabijanove povrede.

Kod rezultata 1:1, prvi penal je dosuđen još u 12. minutu, zbog prekršaja Huana Valera nad Adrijanom, a drugi u 40. minutu kada je Luis Perea oborio Abdulaja Konka.