Superliga Srbije: Četiri utakmice, jedan pobednik

Na sva četiri terena pokazan po jedan crveni karton.

U četiri utakmice 24. kola Superlige igrane od 15 časova postignuo je sedam golova, a pokazano pet crvenih kartona. Na svakom stadionu bar jedan.

Pobedi su se radovali jedino igrači Javora, koji su kod kuće savladali Mladost, dok su po bod osvojili Borac, Radnički, Mačva, Vojvodina, Radnik i Čukarički.

Najviše uzbuđenja viđeno je u Šapcu, gde su Mačva i Vojvodina odigrali 1:1.

Gosti su već u 29. minutu ostali bez Nikole Antića zbog crvenog kartona koji je dobio za udaranje laktom Nenada Gavrića. Samo minut ranije Gavriću je pokazan žuti zbog prekršaja nad Antićem.

Iako sa igračem manje, Novosađani su dugo odolevali, ali je put do mreže njihovog gola pronašao Bojan Matić u 84. minutu. Samo četiri minuta kasnije, Lazar Arsić je sjajnim golom iz "slobodnjaka" doneo izjednačenje.

vojvodina
Izvor: YouTube/AM Video7S

Isti rezultat bio je i u Čačku, gde je pretposlednji tim na tabeli - Borac - iznenadio trećeplasirani Radnički i uspeo da osvoji bod.

Gosti su vodili na poluvremenu, Aleksandra Jovanovića u 33. minutu, ali im je planove pokvario Mateus Lima u 75.

Radnik i Čukarički odigrali su "mršavih" 0:0 u Surdulici, dok su raspucani bili igrači Javora, koji su pred svojom publikom savladali Mladost iz Lučana 3:0. Strelci su bili Ivan Marković u 6, Eliomar Silva u 37. minutu iz penala i Stefan Panić u 80.

Kuriozizet ovih mečeva je da su sudije na sva četiri stadiona pokazale po jedan crveni karton. U Čačku je isključen Miloš Perišić iz Borca zbog drugog žutog kartona u 85. minutu. U Ivanjici je domaćem fudbaleru Đorđu Ivanoviću pokazan direktan crveni već u 15. minutu, a u Surdulici je isključen Dušan Pantelić u 70. minutu, takođe zbog drugog žutog. U Šapcu već pomenuti Nikola Antić.