Krupa slavi, Borac zaglavio u blatu

Krupa savladala Borac u derbiju odigranom na očajnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci.

PLBIH derbi Borac - Krupa 0-1 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac je poslije poraza u Bijeljini dočekao derbi meč 20. kola Premijer lige BiH protiv Krupe u lošem raspoloženju, a u još lošijem nastavlja drugi dio sezone.

Fudbaleri Krupe savladali su Borac u Banjaluci rezultatom 1:0 i ostavili ga u donjem dijelu tabele, sa četiri boda zaostatka za Radnikom, koji je u subotu osvojio bod na gostovanju Sarajevu.

U katastrofalnim uslovima na Gradskom stadionu u Banjaluci bolje su se snašli gosti, a gol Marjanovića u 72. minutu bio je dovoljan Krupi za deveti trijumf ove sezone.

Nekadašnji fudbaler Borca iskoristio je nesporazum odbrane i golmana Borca i pogotkom vrijednim tri boda završio jednu od rijetkih prilika na utakmici.

Loš teren i hladno vrijeme osim lošoj posjeti na Gradskom stadionu, gdje se okupilo tek dvjestotinjak ljubitelja fudbala, kumovali su i lošoj igri na travnjaku, odnosno onom što je ostalo od njega poslije čišćenja snijega.

Jedinu kakvu-takvu šansu Borac je imao krajem prvog poluvremena kada je Danilović šutirao pored gola, a u samom finišu utakmice Mahović je pao u šesnaestercu, ali nije dobio jedanaesterac, jer se u stvari okliznuo pa je sudija Grbić pokazao da se igra nastavi.

Krupa se tako iskupila svojim navijačima za poraz od Željezničara u premijernom kolu proljećnog dijela sezone i definitivno obezbijedila plasman u Ligu za prvaka.

Na drugoj strani, Borac nakon dva vezana poraza ima mnogo razloga za brigu. Dva kola prije kraja regularnog dijela sezona crveno-plavi, koji su na početku sezone isticali evropske ambicije zaostaje četiri boda za šestoplasiranim Radnikom, a u posljednja dva kola imaće težak raspored.

Borac u narednom kolu očekuje tečko gostovanje kod Slobode u Tuzli, a u posljednjem kolu dočekuje Zrinjski, koji se bori za šampionsku titulu.

/Stanić 89 - Bralić 14, Ćorić 42, Baraban 44, Lončar 49/

TABELA: Željezničar 47, Zrinjski 46, Široki Brijeg 41, Sarajevo 36, Krupa 34, Radnik 28, Mladost 25, Borac 24, GOŠK 20, Sloboda 19, Čelik 13, Vitez 7.

U uvodu u meč pažnju je privuklo stanje terena na Gradskom stadionu koji je u petak u potpunosti bio pod "bijelim" pokrivačem, da bi u subotu bio počišćen uz pomoć mehanizacije (traktora) što nije naišlo na odobravanje javnosti.

Stanje terena na Gradskom stadionu koje je reporter MONDA zabilježio danas možete pogledatiOVDJE.

/BORAC: Nismo krivi što je padao snijeg/

/Sad srce na teren!/

TOK MEČA:

KRAJ UTAKMICE

90+1' izlazi strijelac pogotka Marjanović, ušao je Glamočić

90' igraće se tri minute sudijske nadoknade

87' Mijenja i Starčević, umjesto Fajića u igri je Lukić

86' Igrači Borca tražili su penal zbog navodnog prekršaja nad Mahovićem u šesnaestercu Krupe, međutim Grbić ništa ne sudi. Mahović je dobio i žuti karton

85' Dujaković mijenja Bunića

77' prvi žuti karton na utakmici, zaradio ga je Veselinović

73' Mahović je ušao umjesto Karića

72' GOOOOL! Krupa vodi 1:0! Marjanović je zatresao mrežu poslije nesporazuma golmana Savatovića i odbrane Borca

70' Izmjena u ekipi Krupe, umjesto Savića ušao je Balabanović

67' Gužva pred golom Krupe, ali ništa od gola

60' izmjena u ekipi Borca, Zekanović mijenja Čudića

50' Bez pravih prilika i u nastavku

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42' Danilović je šutirao, ali lopta odlazi pored gola

34' Centaršut Bunića u šesnaesterac Krupe, Kutić izbacuje u korner

28' Pritisak Borca na gol Krupe, ali bez konkretnih prilika

Navijači Borca su na sjevernoj tribini, ali za sada ne navijaju

15' Igra se uglavnom na sredini terena, a gosti iz krupe imaju blagu inicijativu u ovim trenucima

Meč na Gradskom stadionu igra se bez semafora, pošto je on oštećen prije nekoliko mjeseci u olujnom nevremenu i nije do danas popravljen

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

4' STATIVA! Borac je pogodio stativu, bio je to Janičić