Radnik nosi bod iz Sarajeva

Sarajevo i Radnik remizirali bez golova na Koševu, GOŠK dobio „derbi začelja“.

PLBIH - Sarajevo - Radnik 0-0 Izvor: mondo.ba
Izvor: mondo.ba

Bijeljinski Radnik dobro je otvorio proljećnu sezonu u Premijer ligi BiH. Poslije ubjedljive pobjede nad Borcem ekipa Mladen Žižovića osvojila je i bod na gostovanju Sarajevu.

Duel Sarajeva i Radnika završen je rezultatom 0:0, a domaći su meč završili sa igračem manje pošto je minut prije kraja isključen Adukor.

Radnik je sredinom drugog poluvremena imao odličnu šansu preko Franića, ali rezultat se nije promijenio.

Najbolju šansu za Sarajevo propustio je Hebibović koji je u 75. minuut pogodio prečku.

Sarajevo je nakon ovog remija četvrto na tabli sa 36 bodova, a Radnik je šesti, sa tri boda više od Mladosti koja predvodi ekipe u donjem dijelu tabele.

U derbiju začelja GOŠK  je kao domaćin savladao Čelik rezultatom 2:0.

Junak domaćih bio je Mulahusejnović koji je postigao dva gola, prvo za vođstvo 1:0, a potom i za pobjedu 3:2 u 62. minutu.

GOŠK je ovim trijumfom napravio veliki korak ka opstanku, sada ima sedam bodova više upravo od Čelika, a posljednji je Vitez sa samo sedam bodova.