PRIMERA: Ples Barse i tata Mata

Šampion Španije napravio još jedan korak ka odbrani titule savladavši Tenerife 4:1. Mata najzaslužniji za pobjedu Valensije.

PRIMERA: Ples Barse i tata Mata Izvor: MONDO

Barselona je poslije eliminacije iz Lige šampiona, prošle nedelje od Intera u polufinalu, "vezala" dvije prvenstvene pobjede i došla na dva koraka od odbrane španskog trona.

Ekipa Pepa Gvardiole pobijedila je Tenerife 4:1 (1:1) u 36. kolu Primere i odmakla Real Madridu četiri boda. Doduše, "kraljevi" će u srijedu imati priliku da se vrate na "minus jedan", ali imaće težak zadatak na gostovanju Majorci.

Kiša je cio dan u utorak padala u Barseloni, a igrači domaćeg tima djelovali su baš kao pokisli protiv Tenerifa. Sve do 63. minuta kada im se "otvorila dizna", pa su napunili mrežu gostiju.

Povela je Barsa preko Lionela Mesija u 17. minutu. Asistenciju je upisao Zlatan Ibrahimović, koga je prethodno pronašao Dani Alveš.

Međutim, na odmor se ipak otišlo rezultatom 1:1, jer su gosti iskoristili grešku Karlosa Pujola, izveli kontru i izjednačili preko Romana.

Jalovo je igrala Barselona sve do 63. minuta kada je Dani Alveš asistirao, a Bojan Krkić doveo svoj tim u vođstvo. Kasnije su domaćini "plesali po kiši", a Tenerife su dokusurili Pedro i Mesi, svojim 44. golom u sezoni (u svim takmičenjima).

Valensija je savladala Herez 3:1 i tako i teoretski obezbijedila plasman u Ligu šampiona, sa ogromnom vjerovatnoćom da će prvenstvo završiti kao treća.

Gosti su na Mestalji poveli u 37. minutu i možda se ponadali da će ih trijumf vratiti u igru za opstanak. Ali, onda im se dogodio Huan Manuel Mata, koji je u posljednjim trenucima prvog poluvremena izjednačio, u 58. minutu donio domaćinu prednost, a deset minuta kasnije asistirao Davidu Silvi za konačnih 3:1.

Nikola Žigić igrao je za Valensiju u posljednjih pola sata pošto je zamijenio Davida Vilju.