Borac i Zrinjski ostavili bodove u blatu

Borac poveo minut prije kraja, a u posljednjem minutu Zrinjski stigao do izjednačenja i boda u blatu Gradskog stadiona u Banjaluci

Borac - Zrinjski 1-1 Najava, sastavi, prenos, rezultat, statistika Izvor: MONDO/Zoran Pajčin

Borac i Zrinjski remizirali su 1:1 u derbiju 22. kola odigranom na blatnjavom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci.

Zbog loše pripremljenog terena, bilo je pitanje da li će se meč u Bnajaluci uopšte igrati, a nakon što je odlučeno da se ipak igra, viđena je velika borba crveno-plavih i lidera na tabeli, ali bez prave igre i pravih šansi.

U nemogućim uslovima za igru ipak su viđena dva gola i to u posljednja dva minuta.

Borac je poveo u 89. minutu preko Kunića koji je dobro skočio i poslao glavom loptu u mrežu nakon centaršuta sa desne strane.

Činilo se da je to i odlučujući pogodak, međutim, "plemići" su uzvratili omdah u sljedećem napadu.

Nakon prekršaja na najmanje 35 metara od gola dosuđen je prekršaj za Zrinjski,  Stojkić je ubacio i uz mnogo sreće postigao gol. Golman Borca Savatović zakasnio je s reakcijom, lopta je odskočila od nakvašeni teren i odbila se pored njega u mrežu za izjednačenje 1:1.

Publika na Gradskom stadionu je burno reagovala kada je sredinom prvog poluvremena u šesnaestercu oboren Aleksandar Radulović, ali je sudija Vladimir Bjelica bio okrenut leđima i nije vidio situaciju pa je samo odmahnuo rukom.

Borac je tako uspio da nastavio niz bez poraza od Zrinjskog u Banjaluci koji traje još od 28. februara 2009., ali je u posljednjim trenucima ispustio pobjedu.

Na drugoj strani, Zrinjski se spasio poraza, međutim, poslije ovog remija dijeli prvu poziciju na tabeli sa Željezničarom, koji je na svom terenu savladao Čelik rezultatom 3:1.

Zanimljivo je da su sva preostala četiri duela 22. kola Premijer lige BiH završena bez pobjednika.

Sarajevo i Sloboda odigrali su bez golova, kao i Vitez i Radnik. Ekipa iz Bijeljine tako je obezbijedila šestu poziciju i Ligu za ostanak, dok je Krupa na petom mjestu.

Mladost Doboj Kakanj vodila je protiv GOŠK-a ali je ekipa iz Gabele izjednačila na 1:1 i osvojila važan bod u borbi za opstanak.

Rezultatom 1:1 završen je i duel Širokog i Krupe.

TABELA:
Zrinjski 50, Željezničar 50, Široki Brijeg 42, Sarajevo 40, Krupa 35, Radnik 32, Mladost 29, Borac 26, GOŠK 24, Sloboda 21, Čelik 13, Vitez 8.

TOK UTAKMICE

KRAJ

90' GOOOOL! ZRINJSKI JE IZJEDNAČIO! Stojkić je izveo slobodan udarac sa više od 35 metara, lopta je pala u petercu i odskočila pored golmana Borca i potom završila u mreži

89' GOOOOL! BORAC VODI 1:0. Kunić pogađa glavom poslije centaršuta sa lijeve strane

88' Dobra akcija Zrinjskog, ali Gržan šutira iz prve daleko preko gola

84' Danilović izlazi iz igre, ulazi Dujaković

80' Slobodan udarac sa otprilike 22 metra, Jović je šutirao preko gola

77' Izmjena i u ekipi Borca, Mahović ulazi, izašao je Veselinović

77' Ubacivanje iz slobodnog udarca u peterac Borca, Savatović hvata loptu

76' Jović mijenja Filipovića

70 Gržan mijenja Todorovića u ekipi Zrinjskog

65' Čudić umjesto Žeravice

56' Kunić je ostavio loptu za Radulovića, ali ovaj sa 18 metara šutira pored gola

53' Dobro ubacivanje Borca, domaći su tražili i igranje rukom, ali lopta je pogodila u rame Galića. u nastavku akcije Žeravica je malo kasnio na centaršut s desne strane. Bila je to vrlo dobra prilika za Borac.

50' Dobro ubacivanje iz kornera za Borac, ali odbrana Zrinjskog otklanja opasnost

Počelo je drugo poluvrijeme

DRUGO POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena

37' Odlična prilika za Zrinjski, Handžić je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopte je zevršila tik iznad prečke

Na Gradski stadion u Banjaluci doputovalo je 50-ak navijača Zrinjskog koji sve vrijeme pružaju podršku svom timu.

Izvor: MONDO/Zoran Pajčin

Na drugoj strani nekolicina domaćih navijača, koji zasad ne navijaju

23' Centaršut Zrinjskog u peterac, Savatović hvata loptu bez problema

21' PREČKA! Karić pogađa prečku sa 20 metara. Borac napada, ali nema gola

20' Radulović je pao u šesnaestercu, ali sudija Bjelica pokazao je da se igra nastavi. Igrači Borca su protestovali. Sumnjiva situacija

18' Ofanziva Borca, Karić je odlično prošao u šesnaesterac i ubacio, lopta je stala u blatu na metar od gola, a nakon toga intervenisala je odbrana gostiju

17' Kunić je bio u prodru, ušao u šesnaesterac, ali mu je lopta ostala iza leđa u blatu i propala je prilika

Jako teški uslovi za igru na terenu u Banjaluci

10' Prilika za Bilbiju poslije ubacivanja u peterac Borca, ali napadač Zrinjskog nije stigao da se okrene i namjesti za šut, intervensisala je odbrana Borca

8' Savatović je intervenisao van šesnaesterca desno kod aut linije

Trener Zrinjskog Blaž Slišković prije početka utakmice prišao je delegatu utakmice i pokazivao na teren, vjerovatno žaleći se na uslove za igru

7' Pokušao je jedan igrač Borca iskosa sa lijeve strane, ali šutirao pored gola

Počeo je meč na Gradskom stadionu u Banjaluci

Igrači oba tima izlaze na teren, meč će se igrati prema planu

Sastavi

BORAC: Savatović, Bunić, Lučić, Ojdanić, Karić, Kunić, Radulović, Žeravica, Danilović, Janičić i Veselinović. Trener: Igor Janković

ZRINJSKI: Trifković, Galić, Barišić, Handžić, Pezer, Stojkić, Todorović, Hairlahović, Jakovljević, Filipović i Bilbija. Trener: Blaž Slišković

NAJAVA

Derbi posljednjeg kola regularnog dijela prvenstva BiH igra se danas u Banjaluci.

Mostarski "plemići", prema najavama trenera Blaža Sliškovića došli su u grad na Vrbasu da prekinu crnu seriju koja traje od februara 2009. godine. Od tada, Mostarci su protiv crveno-plavih upisali sedam gostujućih poraz.

-Današnju akciju čišćenja snijega na Gradskom stadionu u Banjaluci možete pogledati OVDJE-

Osim toga, Sliškovićev tim će imati motiv da sa eventualna tri boda ovjeri lidersku poziciju pred početak Lige za šampiona.

Borac će sigurno igrati u Ligi za opstanak i nema posebno veliki imperativ osim da nastavi tradiciju, koja je evidentno na strani izabranika Igora Jankovića.

Crveno-plavi su vratili poljuljano samopouzdanje remijem protiv Slobode u Tuzli (1:1) i žele da se dobra atmosfera nastavi i poslije Zrinjskog, iako niko u banjalučkom klubu ne spori da je mostarski tim favorit.

Utakmicu u Banjaluci sudi Vladimir Bjelica iz Istočnog Sarajeva.