Šampioni su Marsej, Šahtjor i Kopenhagen

Olimpik iz Marseja obezbjedio titulu prvaka Francuske dva kola prije kraja. Šahtjor najbolji u Ukraniji, a Kopenhagen u Danskoj.

Šampioni su Marsej, Šahtjor i Kopenhagen Izvor: MONDO

Olimpik iz Marseja osvojio je titulu prvaka Francuske, prvu poslije 1992. godine, pošto je u srijedu uveče na svom Velodromu pobijedio Ren sa 3:1 u utakmici 36. kola nacionalnog šampionata.

Do kraja prvenstva ostala su još dva kola, a ekipa iz Marseja sada ima 75 bodova, osam više od Lila i Oksera, odnosno deset od Olimpika iz Liona, koji ima meč manje.

Marsej je poveo već u 4. minutu golom Gabrijela Hajncea, ali je u 37. minutu izjednačio Džimi Brijan. Ipak, Olimpik je za samo dva minuta došao do pobjede vrijedne titule.

Mamadu Nijang je u 75. minutu postigao drugi pogodak za Olimpik, a u 77. minutu trijumf domaćina potvrdio je Lučo Gonzales.

Marsejskoj ekipi ovo je osma titula prvaka Francuske.

Olimpik je ove sezone već osvojio jedan trofej, Liga kup, a u finalu tog takmičenja savladao je Bordo sa 3:1.

Iz 36. kola prvenstva Francuske vrijedan je pomena pogodak Mateje Kežmana za Pari Sen Žermen protiv Valensijena. Srbin je u 92. minutu smanjio na 1:2 i najavio spektakularnu završnicu, a njegov saigrač Ben Kalfala je minut kasnije donio bod domaćinu - 2:2.
ŠAHTJOR POBEGAO DINAMU
Šahtjora iz Donjecka ima šest bodova prednosti u odnosu na Dinamo iz Kijeva kolo pre kraja trke u Ukrajini.

"Rudari" su dotle došli u direktnom dvoboju sa najvećim rivalom, koga su sa 1:0 pobjedili u Donjecku.

Jedini gol na utakmici postigao je brazilski internacionalac Ilsinjo u 15. minutu.

Šahtjoru je to peta titula nacionalnog prvaka i prva poslije dve sezone.

Za ekipu Šahtjora i ove sezone igrao je srpski internacionalac, Igor Duljaj.
KOPENHAGEN ODBRANIO TRON
Fudbaleri Kopenhagena odbranili su titulu prvaka Danske, pošto su na svom terenu ubjedljivo pobijedili Koge sa 4:0 i dva kola prije kraja stekli 12 bodova više od drugoplasiranog Odenzea, koji ima meč manje.

Klubu iz glavnog grada Danske to je sedma titulnacionalnog šampiona u poslednjih 17 godina.