Leverkuzen je "penicilin" za "Menš" - 3/3

Bajer je u posljednjoj utakmici subotnjeg programa Bundeslige po treći put ove sezone savladao Borusiju iz Menhengladbaha.

"Aspirindžije" ove sezone "imaju broj" ekipe iz Menhenglabaha.

Nakon što su ih savladali u jesenjem dijelu prvenstva (5:1), izbacili iz Kupa Njemačke, večeras su u derbiju 26. kola Bundeslige i treći put ove sezone savladali Borusiju i tako prekinuli niz od tri vezana meča bez pobjede kod kuće u kojima nisu postigli gol:

Bajer Leverkuzen - Borusija Menhengladbah2:0 (1:0).

Navijači obje ekipe su regionalni derbi Rajne otvorili sa stilom, ali golovima na krcatoj "Baj Areni" su se radovali domaćini.

Bajer je u prvom dijelu bio bolji rival, imao odlične prilike da preko Bejlija i Folanda dođe do zasluženog vođstva, ali mladi ofanzivcni nisu imali mirnoće u završnici.

Ali, zato Lukas Alario jeste.

Leon Bejli je odlično probio po desnoj strani i poslao centaršut koji je na drugoj statvi dočekao Kevin Foland i asistencijom odličnom Argentincu se iskupio za veliki promašaj par minuta ranije kada je sa nekoliko metara promašio prazan gol.

Alario je direktno učestvovao u sva tri gola svoje ekipe u martu, ali i u šest od posljednjih devet pogodaka Leverkuzena.

"Menš" je u nastavku meča imao dvije velike prilike. Jonas Hofman je centaršutom u šesnaestercu pronašao usamljenog Josipa Drmića, koji je sa ivice peterca poslao loptu pored gola. Samo nekoliko minuta kasnije Vendel je loše intervenisao ispred svog gola, ali je Bernd Leno odličnom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

Konačnih 2:0 za Leverkuzen je postavio rezervista Julijan Brandt nakon asistencije Lukasa Alaria.