BUNDES: "Jarčevi" pobjegli sa dna

Keln pobjedom protiv Bajera iz Leverkuzena rezultatom 2:0 poslao poruku da se nije pomirio sa odaskom u "Cvajtu".

Popularni "jarčevi“ drugom pobjedom u posljednjih osam mečeva prepustili su "fenjer“ ekipi HSV-a.

Leverkuzen je stigao na Rajn Energi Stadion u Kelnu sa mnogo samopouzdanja, svjestan da domaćin nije slavio na svom terenu na posljednja četiri meča, ali je ekipa Stefana Rutenbeka pokvarila njihove planove da dođu do tri važna boda u borbi za mjesto koje vodi u Ligu šampiona.

Keln je savladao Bajer Leverkuzen rezultatom 2:0 i stigao na pet bodova od sigurne zone.

Jedan od najzaslužnijih za to je Juja Osako koji se drugu utakmicu zaredom upisao u strijelce i stigao do učinka od četiri gola u sezoni.

Dva puta bili su to utješni golovi u porazu Kelna, jednom je donio remi, a ovoga puta Japanac je doveo svoju ekipu u vođstvo već u devetom minutu meča.

Istini za volju, veći dio posla uradio je Bitenkur, koji je probio u šesnaesterac i ubacio na deset metara za Osaka, a gol ide na dušu i golmana Lena koji nije baš najbolje reagovao.

Novi udarac za Leverkuzen bio je crveni karton za Alarija u 33. minutu, poslije udaranja protivnika laktom, a domaći su prednost igrača više iskoristili u 69. minutu.

Arangiz je napravio katastrofalnu grešku želeći da vrati glavom loptu svom golmanu, ali je to bila u stvari asistencija za Colera koji je prebacio loptu preko istrčalog Lena, a potom koljenom poslao loptu u praznu mrežu.