Čelsi se mučio dva sata, pa se obradovao žrebu

Španci odveli "plavce" u polufinale FA Kupa.

Posle 120, i više, minuta fudbala u Lesteru - Čelsi je polufinalu FA Kupa!

To je jedino još takmičenje u kome Čelsi ima šansu da osvoji trofej ove godine, a za trijumf su bili zaslužni španski fudbaleri Morata i Pedro, dok je za "lisice" pogodio Vardi - 1:2 na "King Pauer" stadionu.

Ekipa Antonija Kontea pošteno se namučila da bi se našla među četiri najbolje ekipe koje će igrati na Vembliju, a činilo se da će lakše do tog mesta nakon što je Alvaro Morata u 42. minutu meča konačno prekinuo svoju seriju utakmica bez gola.

Prvi put u 2018. godini Španac je postigao gol, njegov 13. ove sezone, a posle 13 mečeva "suše". Vilijan ga je odlično "izbacio" u kontri, on se lepo namestio i pogodio dalji ugao gola koji je čuvao Kasper Šmajhel.

Imao je i nekoliko promašaja, a Džejmi Vardi je to kaznio.

Sjajni napadač Lestera najbolje se snašao nakon gužve ispred Vilija Kabaljera u 76. minutu i doneo izjednačenje, kasnije i produžetke na "King Pauer" stadionu.

Gledali smo pravu "uspavanku" sve do 105. minuta kada je niko drugi nego N'Golo Kante poslao centaršut na Pedra, a omaleni španski fudbaler najbolje se snašao između dva štopera Lestera i golmana Šmajhela i glavom poslao loptu u mrežu.

Odmah je obavljen i žreb FA Kupa, a osim Čelsija u "kuglicama" su Sautempton, Mančester junajted i Totenhem...

"Plavci" su imali "sreće" pošto su izvukli Sautempton, ekipu koja se istovremeno i grčevito bori za opstanak, dok je drugi par dakle Mančester junajted - Totenhem, koji se već odomaćio na "Vembliju" na kome se tradicionalno igraju ove utakmice.