JSL: Rad od 0:2 do 3:2 u Novom Sadu!

Vojvodina vodila protiv Rada 2:0 poslije sedam minuta, ali "građevinari" potom pobijedili 3:2. Ostalima po bod!

JSL: Rad od 0:2 do 3:2 u Novom Sadu! Izvor: MONDO

Do kraja Jelen Super lige preostala su još dva kola, a još ništa nije poznato.

Finiš prvenstva odavno nije bio ovoliko zanimljiv i to na svim frontovima.

Partizan i Crvena zvezda vode žestoku borbu za titulu, Spartak i OFK Beograd za Evropu, dok se čak pet klubova BSK, Napredak, Hajduk, Mladi radnik i Čukarički grčevito bore za "život u društvu najboljih".

Publika je na pet utakmica, koje su počele u 16.30, mogla da vidi samo četiri gola, jedan poslije prvih 45 minuta. Tri meča završena su najnepopularnijim rezultatom, a nijedna od ekipa nije zabilježila pobjedu.

Na Banovom brdu vodila se bitka za opstanak i Evropu između Čukaričkog i OFK Beograda. Mreže su "mirovale" do kraja.

Miroslav Petronijević imao je veliku priliku da "brđanima" obezbijedi prednost u finišu prvog poluvremena, kada je golman "romantičara" Bojan Šaranov skrivio penal.

"Vezista" Čukaričkog nije bio dovoljno koncentrisan, njegov udarac sa "bijele tačke" izazvao je prije svega smijeh i nevjericu kod malobrojne publike.

Petronijević se okliznuo u momentu kada je trebalo da šutne loptu, pa je ona otišla visoko preko prečke... Rezultat je ostao nepromijenjen.

Čukarički je meč završio sa deset igrača jer je u 74. minutu zbog dva žuta kartona isključen Kecojević.

Interesantno da je trener OFK Beograda Dejan Đurđević prošle sezone sjedio na klupi Čukaričkog, dok je šef stručnog štaba "brđana" Simo Krunić predvodio plavo-bijele.

Napredak je poveo u Jagodini, ali su "ćurani" uspeli da osvoje bod i spreče Kruševljane da pobedom osvoje vrlo bitne bodove.

Gosti su do prednosti stigli najviše zahvaljujući golmanu Jagodine Budimiru Janoševiću. Čuvar mreže domaćih promašio je loptu kada je želio da je ispuca ka sredini terena, a ukazanu priliku u 68. minutu iskoristio je Predrag Vujović.

Jagodina je izjednačila preko Milana Bojovića, koji je svoj deseti gol u prvenstvu postigao glavom u 81. minutu.

Preostala dva gola postignuta su u Ivanjici, gdje su "obezbijeđeni" Javor i Borac igrali 1:1. Strijelci su bili Stevan Račić za domaće i Zoran Kostić za goste iz Čačka. Dosta posla imao je sudija Majo Vujović, koji je pokazao dva crvena kartona. I tu je bilo 1:1.

Prvo je prije vremena teren napustio strijelac prvog gola Račić, da bi mu se nešto kasnije pridružio i Alveš.

Golova nije bilo na susretima Spartak - Metalac i BSK - Smederevo.

PREOKRET U NOVOM SADU

Vojvodina je na startu ove sezone slovila za jednog od favorita za osvajanje titule šampiona. U finišu sezone 2009/10. Novosađanima "visi" čak i izlazak u Evropu, a može da ih spasi još jedino Crvena zvezda ako bude šampion.

U premijernom meču 28. kola, fudbaleri Vojvodine su prokockali visoko vođstvo protiv Rada i na kraju su svoj stadion napustili pognutih glava i uz povike grupice najvatrenijih navijača: "Uprava napolje".

Vojvodina - Rad 2:3, a "lale" su već poslije osam minuta vodile 2:0!

Finalista kupa Srbije dobro je otvorio duel na "Karađorđu" i golovima Dragana Mrđe (njegov 17. u sezoni) i Marija Đurovskog stekao odličnu prednost. Kod oba gola asistent je bio Dušan Tadić.

Ali, drugi strijelac lige Andrija Kaluđerović smanjio je u 16. minutu sjajnim udarcem glavom, da bi 15-ak minuta kasnije Janko Tumbasević ubacio loptu u sopstvenu mrežu. Šok među navijačima domaćih i velika radost solidne grupe navijača Rada, kojih je bilo maltene kao domaćih.

A još veću radost navijačima iz Beograda priredio je Marko Stanojević u 58. minutu, kada je odličnim i preciznim udarcem sa 17 metara po treći put natjerao odbranu Vojvodine da kapitulira.

Imao je Rad preko Kaluđerovića još jednu šansu za četvrti gol, a najbolju priliku Vojvodine za izjednačenje osujetio je Marko Ranđelović u 72. minutu pravovremenim izbacivanjem lopte u korner poslije prodora Dušana Tadića.

"Građevinari" su tri puta šutnuli u okvir gola i sve tri lopte su ušle. Ali, i to je umijeće. Vojvodina, tako, ni poslije PET GODINA ne zna šta je to pobjeda nad Radom!

Rad je uspio u onome što je bio prioritetni cilj - opstanak u Superligi, a Vojvodina završava sumornu prvenstvenu sezonu daleko iza OFK Beograda i Spartaka...Na kraju meča na sred terena pale su i neke teške riječi među igračima Vojvodine, a najvatreniji navijači Voše okrenuli su leđa fudbalerima ne željeći da ih pozdrave.