"Magija" Jovića i Boatenga na "Vezeru"

Na prelijepu asistenciju bivšeg reprezentativca Gane, Luka Jović je odgovorio sa stilom!

Šteta što nije bilo "magije" u rukama golmana Ajntrahta, Lukasa Hradecke...

Verder ovom pobjedom nastavlja sa sjajnom formom u 2018. godini, dok Frankfurt četvrtim vezanim porazom na strani polako "ispada" iz trke za mjesto u Ligi šampiona:

VERDER - FRANKFURT 2:1 (1:0)!

U prvom dijelu je viđen "tipičan" bundesligaški meč. Mnogo trke, želje, "zasukani" rukavi u veznom redu, ali bez mnogo maštovitosti i kreacije, odnosno previše "šablona".

Baš iz takve, "šablonske", akcije je viđen pogodak.

Domaći fudbaleri su iz "trougla" po lijevoj strani "izbacili" Tomasa Dilejnija koji je pronašao Zlatka Junuzovića na ivici peterca, a udarac Austrijanca je pogodio Makota Hasebea, promijenio smjer i prevario Lukasa Hradecku za 1:0 u 28. minutu.

A nakon devet minuta u drugom dijelu, na "tipičan" bundesligaški meč je stigla i maštovitost.

I to sa stilom!

Kevin Prins Boateng je petom fenomenalno pronašao Luku Jovića u šesnaestercu, a srpski internacionalac se vratio korak-dva unazad, školski "otvorio" tijelo i preciznim volejom poravnao rezultat - 1:1!

Jović je na posljednjih pet utakmica postigao pet golova.

Bivši napadač Crvene zvezde je već u sljedećem napadu našao oči u oči sa golmanom, ali je Jiri Pavlenka bio uspješniji.

Što se ne može reći za golmana gostiju, koji je u 79. minutu poklonio tri boda Verderu.

Junuzović je uputio centaršut, a lopta je zakačila štopera gostiju Davida Abrahama i odbila se u vazduh prema Hradecki, prošla mu kroz ruke i ušla u gol za konačnih 2:1 za Verder.

Verder je krajem decembra prošle godine bio u zoni ispadanja, ali su u 2018. osvojili 18 od mogućih 30 bodova pa su sada bliži četvrtom mjestu nego putu u "Cvajtu".

Zasluge za to prvenstveno pripadaju igračima, ali i mladom treneru Florianu Kofeldu (35) koji je početkom novembra 2017. preuzeo ekipu nakon što je otpušten Aleksandar Nuri. Zanimljivo da šest ekipa, odnosno trećina klubova u Bundesligi, ima trenera mlađeg od 40 godina.