Trener Fulama najbolji u Engleskoj

Trener Fulama Roj Hodžson proglašen je za trenera godine u Engleskoj, prenijeli su britanski mediji.

Trener Fulama najbolji u Engleskoj Izvor: MONDO

Hodžson je priznanje dobio od Udruženja trenera engleskih liga (LMA), najviše zbog plasmana Fulama u finale Lige Evropa i osvajanja sedmog mjesta u Premijer ligi prošle godine. Londonska ekipa je ove sezone završila prvenstvo na 12. mjestu.

Predsjednik LMA Hauard Vilkinson rekao je da je Hodžson zaslužio nagradu pošto je doprinio dobrim rezultatima Fulama.

"Od kada je preuzeo klub (u decembru 2007. godine) Roj je promijenio sudbinu Fulama. Izvukao je ekipu iz zone ispadanja prošle sezone i doveo je do sedmog mjesta, što je najbolji rezultat u klupskoj istoriji. Ove godine postigao je izvanredan uspjeh u Evropi", rekao je Vilkinson.

"Izuzetno je cijenjen na međunarodnom nivou, kao i među članovima LMA. On je odličan uzor mladim trenerima i potpuno je zaslužio ovo priznanje", dodao je on.

Fudbaleri Fulama sutra od 20.45 u Hamburgu igraju protiv Atletika iz Madrida finale Lige Evropa. Londonski klub, koji je do finala odigrao 18 utakmica i izbacio klubove kao što su Šahtjor, Juventus i Hamburg, pokušaće da osvoji prvi evropski trofej u klupskoj
istoriji.

Za najboljeg trenera u Čempionšipu proglašen je Kris Haton, pošto je u poslije godinu dana uspio da vrati Njukasl iz druge lige u Premijer ligu.

Nagradu za posebne zasluge dobio je bivši selektor Engleske Stiv Meklaren, koji je ove sezone sa holandskim Tventeom osvojio šampionsku titulu.