Borusija zaboravila Bajern, stradale “Švabe”

“Milioneri” sa ubjedljivih 3:0 ispratili Štutgart sa Vestfalena i prišli drugoplasiranom Šalkeu na samo bod zaostatka.

Fudbaleri Borusije Dortmund brzo su zaboravili debakl 6:0 od Bajerna u prošlom kolu, kao i činjenicu da su Bavarci već osvojili šampionsku titulu.

Svjesni da sada mogu i moraju da se okrenu samo borbi za drugu poziciju “milioneri” su u nedjelju sa ubjedljivih 3:0  savladali Štutgart na Vestfalenu i prišli drugoplasiranom Šalkeu na samo bod zaostatka.

Borbu za titulu vicešampiona nastaviće sljedećeg vikenda upravo derbijem protiv Šalkea na Veltins Areni.

U taj duel Šalke će ući poslije poraza od “fenjeraša” HSV-a, a Borusija poslije ubjedljive pobjede nad Štutgartom, koji je doduše odigrao dobrih 45 minuta i bio bliže golu Burkija, nego što su žuto-crni bili mreži Cilera.

Golman Štutgarta je ipak vadio loptu iz mreže prije odlaska u svlačionicu, nakon vrlo srećnog pogotka Kristijana Pulišića.

Amerikanac je u 38. minutu htio da centrira daleko sa desnog krila, ali mu je lopta prešla preko noge i završila u suprotnom uglu Cilerovog gola, na iznenađenje publike na Vestfalenu, ali I samog Pulišića.

Odnos snaga potpuno se promijenio u drugom poluvremenu, a već poslije samo tri minute igre Borusija je udvostručila prednost.

Duel Borusije Dortmund i Štutgarta ostaće upamćen i po debiju Serhija Gomeza za domaći tim. Sedamnaestogodišnji mladić u januaru je debitovao za B tim Barselone, ali je vrlo brzo napustio Katalonce, a ove nedjelje upisao i prvi nastup u Bundesligi.

Odličnu akciju u šesnaestercu gostiju izveli su igrači Borusije, a Sahin je asistirao za Bašuaija koji sa nekoliko metraa šalje loptu za 2:0 I svoj sedmi gol u sezoni.

Deset minuta kasnije bilo je jasno da će Borusija Dortmund definitivno da se revanšira “švabama” za poraz 2:1 u prvom dijelu sezone. Pogodak za konačnih 3:0 postigao je Filip, isti igrač koji je postigao jedini gol za Borusiju jesenas na Mercedes Benz Areni.

Mogla je Borusija i do ubjedljivijeg triumfa, ali je Badštuber u dva navrata odlično reagovao u svom šesnaestercu, a najbolju priliku za počasni pogodak Štutgarta propustio je iskusni Mario Gomez pogodivši prečku.