JSL (poluvrijeme): Partizan ide ka tituli

Fudbalere Partizana samo 45 minuta dijeli od treće uzastopne titule prvaka države. Crno-bijeli vode na Karaburmi, a Crvena zvezda protiv BSK-a.

JSL (poluvrijeme): Partizan ide ka tituli Izvor: MONDO

Partizan je u pretposljednje kolo Jelen Superlige Srbije ušao sa četiri boda više od "vječitog rivala" i ta razlika je i dalje aktuelna.

Crno-bijeli su poveli u devetom minutu, iz njihove jedine prave prilike.

Saša Ilić oduzeo je loptu na sredini terena, Lamin Dijara uposlio Klea, koji je utrčao iz drugog plana, izbjegao ofsajd zamku i lako zatresao mrežu pošto je prošao istrčalog golmana Đorđa Topalovića.

OFK Beograd imao je nekoliko šansi da izjednači, ali nije imao sreće kada je Miloš Krstić u 21. minutu pogodio stativu. Šut Nikole Beljića sa desetak metara iskosa u 45. minutu bio je zamalo neprecizan, dok je Abubakar Oumaru zakasnio sa uklizavanjem...

Strijelac jedinog gola povrijedio se u finišu poluvremena, pa ga je zamijenio "vezista" Branislav Jovanović.

Zvezda je na praznoj Marakani prikazala slabu igru, preciznije, nije se naročito ni trudila da pritisne goste iz Borče, kojima "gori pod nogama" u borbi za opstanak.

Ipak, tim Ratka Dostanića uspio je da dođe do vođstva u 43. minutu, kada je Pavle Ninkov centrirao sa desne ivice šesnaesterca, a Savio na suprotnoj stativi uhvatio volej. Lopta je udarila u zemlju, prevarila golmana Džodža i završila u mreži!

Prethodno je pomoćni sudija podigao zastavicu, signalizirajući ofsajd, ali je glavni arbitar Dejan Filipović pustio da se igra nastavi.

BSK je u 37. minutu preko Aleksandra Đukića propustio veliku šansu da povede. On je poslije kornera, neometan, sa samo šest metara tukao preko prečke...

U borbi za opstanak crno se piše Mladom radniku, koji u Požarevcu gubi 2:0 od direktnog konkurenta Čukaričkog.

Napredak je dugo vodio protiv Rada, ali je Andrija Kaluđerović u samom finišu poluvremena izjednačio na 1:1, pa će "čarapani" morati dobro da zapnu u nastavku utakmice.