Krupa u finalu Kupa BiH - da li može u Evropu!?

Krupa je i u revanš meču polufinala Kupa BiH bila bolja od Zvijezde 09, ovaj put 2:0.

KUP BIH polufinale Krupa - Zvijezda 2:0 Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Nakon pobjede od 4:0 u prvom meču gosti iz Etno sela Stanišići stigli su u podmlađenom sastavu gdje je od 18 igrača, 15 bilo ispod 21 godine.

Uprkos tome, ekipa Miodraga Pantelića je pružila solidan otpor domaćinu. Revanš u Krupi na Vrbasu riješen je pogocima na početku i na kraju meča, prije svega pogotkom Nemanje Mirosavljevića u 4. minutu. Kada su svi očekivali posljednji zvižduk i proslavu plasmana u finala, domaći su iz kontranapada u 90. minutu susreta preko Saše Nikodijevića došli do drugog gola danas.

KRUPA - ZVIJEZDA 2:0 (1:0)
/Mirosavljević 4, Nikodijević 90/

Nakon vođstva Krupe, gosti su uzvratili sa dvije dobre šanse. Prvo je Stefan Rakić u 13. minutu sa dvadestak metara šutirao pored gola, a samo minut poslije se našao "oči u oči" sa Nevresom Fejzićem, savladao golamana domaćih, ali je njegov udarac sa gol linije "počistio" Nikodijević.

Krupa je poslije kornera u 19. minutu imala dobru priliku, ali je Nusmir Fajić šutirao preko gola.
Nakon toga je uslijedio nešto mirnijiji period u kome je viđen tek jedan dobar prodor Miladina Filipovića, ali je Fejzić bio siguran, da bi na drugoj strani pet minuta prije odlaska na odmor Petar Banović pogodio prečku.

U nastavku susreta, Stefan Dabić je u 52. minutu sa distance šutirao u golamana gostiju Nikolu Lakića. Zvijezda je najbolju priliku imala u 69. minut, kada je Vladan Mandić loše završio lijepu akciju gostiju.

Ubrzo nakon toga, Mirosavljević je pogodio još jednu prečku za domaćine, da bi Nikola Dujaković u nastavku akcije šutirao preko gola.

Posljednje uzbuđenje na meču je bio pogodak Nikodijevića, nakon odlične kontre i lijepe asistencije Dujakovića.

SASTAVI

KRUPA: Fejzić, Maksimović, Maiktan, Dujaković, Vukotić, Nikodijević, Dabić, Mirosavljević, Balabanović, Fajić, Banović.

ZVIJEZDA 09: Lakić, Guzijan, Dojčinović, Rakić, Stanić, Zlatković, Nikolčić, Tojčić, Mandić, Blahojević, Filipović..

U drugom polufinalu od 18 časova sastaju se tuzlanska Sloboda i Željezničar.

Prvi meč odigran prije sedam dana u Sarajevu završen je bez golova, što daje Slobodi nadu da na Tušnju može do finala preko favorizovanog protivnika.