Alveš zaustavio Mančester na "Riversajdu"

Čovek, koji je "zapržio" čorbu "crvenim djavolima" u nedeljnom dvoboju 33. kola Premijer lige, zove se Alfonso Alveš, strelac dva pogotka.

Alveš zaustavio Mančester na "Riversajdu"  Izvor: MONDO

Fudbaleri Mančester junajteda ne samo da nisu uspeli da pobede Midlsbro, već su jedva iščupali bod sa stadiona "Riversajd" - 2:2.

Čovek, koji je "zapržio" čorbu "crvenim djavolima" u nedeljnom dvoboju 33. kola Premijer lige, zove se Alfonso Alveš, strelac dva pogotka. Brazilski internacionalac, inače poznat po postizanju čak osam golova na jednoj utakmici za holandski Herenven, činio je čuda na terenu i dva puta smeštao loptu iza ledja Edvina van der Sara.

Prvi put u 35. minutu za izjednačenje, a potom i za vodjstvo Boroa u 56. minutu.

Ipak, gosti sa "Old Traforda" su prvi stigli do prednosti golom, a koga drugog nego, Kristijana Ronalda, ali su igrači Gereta Sautgejta uspeli da naprave preokret.
I, onda se osim oduševljenih navijača sa tribina "Riversajda" i nebo otvorilo. Počeo je da pada sneg kao iz rukava, a u takvim uslovima, više su se snašli gosti, koji su u 76. minutu izjednačili pogotkom Vejna Runija.

U sudijskoj nadoknadi vremena, nakon kontranapada turski reprezentativac Sanli Tunčaj sam je izisao ispred holandskog golmana, ali je hladnokrvni Van der Sar odbranio čist "zicer" i spasio svom timu važan bod.

Posle ovog remija prednost Mančestera nad drugoplasiranim Čelsijem iznosi samo tri boda , dok Arsenal na trećem mestu za liderom i aktuelnim prvakom zaostaje velikih šest bodova.

Everton se pošteno namučio sa dogodine drugoligašem Derbi Kauntijem na svom "Gudisonu". Golom Osmana u 56. minutu, liverpulski tim prišao je slavnijem gradskom rivalu na samo tri boda od mesta, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone.

Poslednja utakmica, između Vest Hema i Portsmuta, pomerena za utorak, zbog obaveza "pompija" u polufinalu FA kupa.