Fulamove šanse su dodatno porasle!

Slaviša Jokanović zadovoljan je trljao ruke u utorak, dok je gledao meč Derbi Kauntija i Kardifa - glavnog rivala svog tima.

Veliki preokret, za veliku dramu u završnici sezone Čempionšipa!

Derbi Kaunti pobedio je u utorak drugoplasirani Kardif i označio početak foto finiša trke za drugu poziciju, preostalu koja vodi direktno u Premijer ligu.

Šanse da se Fulam Slaviše Jokanovića i Aleksandra Mitrovića bez plej-ofa plasira u elitu ove večeri su naglo porasle! Drugoplasirani Velšani sada, dva kola pre kraja, "beže" im samo bod!

Derbi Kaunti - Kardif 3:1 (0:1)

Kardif u subotu igra protiv Hala u gostima, a onda dočekuje Reding. Fulam u petak dočekuje Sanderlend, a u poslednjem kolu gostuje Birmingemu. Ko bude uspešniji u toj trci igraće sigurno Premijer ligu u sezoni 2018/19, zajedno sa Vulverhemptonom, koji je već izborio mesto u najatraktivnijoj ligi na svetu.

Ko ne bude uspeo - igraće u baražu zajedno sa još tri ekipe.

Srpski internacionalac Marko Grujić treću utakmicu zaredom odgledao je sa klupe Kardifa i sa saigračima se radovao golu Škotlanđanina Kaluma Patersona, za 0:1 u 28. minutu na "Prajd parku".

Ipak, domaćin je uzvratio, odigrao za Fulam, ali na prvom mestu za sebe, jer se trijumfom popeo na šesto mesto, poslednje koje vodi u doigravanje za plasman. Golove za konačnih 3:1 postigli su Kameron Džerom (dva) i Matej Vidra.

Takvim epilogom, uoči poslednjih 180 minuta ligaškog fudbala u Čempionšipu, skrojen je ovakav trenutni izgled tabele: