Kramarić vodi Hofenhajm ka Ligi šampiona

Sjajna ekipa Julijana Nagelsmana ostvarila sedmi trijumf u posljednjih devet bundesligaških mečeva. Het-trik fenomenalnog Hrvata.

Hofenhajm krupnim koracima grabi ka Ligi šampiona.

Sjajna ekipa Julijana Nagelsmana ostvarila je večeras sedmi trijumf u posljednjih devet bundesligaških mečeva, a sva tri pogotka za domaće postigao je hrvatski internacionalac Andrej Kramarić.

HOFENHAJM - HANOVER 3:1 (1:1)

Seriju pogodaka Hrvat je otvorio u 16. minutu.

Na večerašnjoj utakmici zaigrao je i Ermin Bičakčić, te upisao tek osmi nastup ove sezone, a prvi još od 17. februara.

Salif Sane napravio je početničku grešku. Poklonio je loptu Seržu Gnabriju, koji je asistirao usamljenom Kramariću na suprotnoj strani za 1:0, ali se i povrijedio u doskoku, pa je nakon vodećeg gola morao da napusti igru.

Vođstvo domaćih trajalo je samo osam minuta. Dodavanje Pirmina Šveglera iskoristio je Kenan Karaman, koji se odlično snašao u protivničkom petercu i pogodio za izjednačenje, 1:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Hrvat drugim golom vraća prednost na stranu ekipe Julijana Nagelsmana. Fenomenalno je šutirao iz voleja, nakon kornera, a golman gostiju nije imao nikakvih šansi.

U smiraj meča još jedan pogodak Kramarića, i to kakav. Golman gostiju Filip Čauner istrčao je daleko od svog gola, Hrvat je primio loptu, a onda perfektno spoljnom stranom kopačke lobovao čuvara mreže Hanovera i kompletirao het-trik.

Bio je to njegov 12. gol ove sezone, čime je na klupskoj listi strijelaca prestigao Gnabrija, koji sada ima dva pogotka manje.

Hofenhajm je tako na četvrtoj poziciji prestigao Bajer Leverkuzen, koji u subotu dočekuje Štutgart, pa će bar prenoćiti na mjestu koje vodi u evropsku elitu.