Het-trik Kunića za opstanak Borca!

Mladost dva puta stizala prednost Borca, a onda su crveno-plavi predvođeni sjajnim Petrom Kunićem "prelomili" meč i stigli do važne pobjede.

PLBIH: liga za opstanak Borac - Mladost 4-2 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac je na Gradskom stadionu u Banjaluci savladao Mladosti Doboj Kakanj rezultatom 4:2 i stigao do važne pobjede u borbi za opstanak, možda i odlučujuće.

Banjalučani tri kola prije kraja Lige za opstanak imaju 10 bodova više i meč više od Čelika, a ukoliko Zeničani u nedjelju ne savladaju GOŠK u gostima, današnja pobjeda značiće i matematički obezbjeđen opstanak za Borac.

Mladost je dva puta stizala prednost Borca, a onda su crveno-plavi predvođeni sjajnim Petrom Kunićem "prelomili" meč i stigli do trijumfa..

BORAC - MLADOST DK 4:2 (1:1)

Pred duel protiv Mladosti trener Borca Darko Vojvodić pohvalio je Petra Kunića rekavši da je imao potpuno drugačiju percepciju o ovom igraču kada je stigao u klub.

"Radi se o sjajnom igraču. Odigrao je sjajnu utakmicu, nadam se da će nastaviti golgeterski učinak", rekao je Vojvodić, a njegove riječi obistinile su se nešto više od 24 časa kasnije.

Petar Kunić postigao je het-trik u pobjedi Borca 4:2 i definitivno je jedan od najboljih igrača u posljednje vrijeme.

Dva gola postigao je Kunić na posljednje dvije utakmice regularnog dijela, a potom nastavio sa dobrim igrama i u Ligi za opstanak.

Borcu nije išlo, doveden je i opstanak u pitanje, a jedini koji je zatresao protivničku mrežu bio je Kunić.

Učinio je to i subotu u 14. minutu i tako doveo Borac u vođstvo, a nakon što je Mladost izjednačila u finišu prvog poluvremena, postigao je novi pogodak odmah na početku drugog dijela.

Četiri gola do tog trenutka u Ligi za opstanak postigao je Borac, a sva četiri dao je Kunić.

Mladost je uspjela da pogotkom Lazića, dođe do novog izjednačenja, a onda je Borac u samo sedam minuta, od 72.  do 79. stigao do dva pogotka i zapečatio sudbinu gostiju.

Prvo je Danilović pogodio za 3:2, a onda je Kunić postigao i svoj treći pogodak za nešto ubjedljiviju pobjedu 4:2.

DRUGO POLUVRIJEME:

Samo štro se krenulo s centra Borac je poveo 2:1 Ponovo je strijelac bio Kunić, a asistirao je Danilović.

U međuvremenu Sloboda je na Tušnju povisila na 2:0 protiv VIteza preko Bekića.

Mladost je imala odličnu priliku u 54. minutu, Pandža je bio sam pred Vukliše, a golman Borca je sačuvao mrežu.

Zekanović je nešto kasnije pokušao, potom i Veselinović, međutim, rezultat se nije mijenjao, kao ni poslije pokušaja Mišića na drugoj strani.

Mladost je izjednačila na 2:2 u Banjaluci pogotkom Lazića u 63. minutu.

Borac je poveo u 72. minutu golom Vladana Danilovića.

Na Gradskom stadionu je 4:2! Crveno-plavi su povećali vođstvo het-trikom Petra Kunića i blizu su važnog trijumfa.

PRVO POLUVRIJEME:

Ekipa Darka Vojvodića povela je rezultatom 1:0 protiv Mladosti Doboj Kakanj ali tu prednost nije uspjela da zadrži do kraja prvog poluvremena na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Petar Kunić nastavio je sa dobrim partijama i u 14. minutu iskoristio grešku golmana Bukvića i zatresao mrežu za vođstvo 1:0.

Borac je imao inicijativu u prvom poluvremenu, a najbliži postizanju novog pogotka u dva navrata bio je Mahović, nešto kasnije i Žeravica, međutim, rezultat se nije promijenio.

Sve do 45. minuta, a onda je Dalibor Pandža  najgorem mogućem trenutku izjednačio.

U drugom meču koji se igra u Tuzli Sloboda vodi 1:0 protiv Viteza poslije prvog poluvremena.

Jedini pogodak na ovom meču postigao je Smajić u 16. minutu poslije kornera.

Vitez je u 30. Minutu mogao do izjednačenja, ali je Ivičić šutirao pored gola.

U nastavku Sloboda je dominirala, a u posljednjim trenucima prvog dijela umalo i da udvostruči prednost. Rustemović je međutim bio neprecizan u odličnoj šansi, a nešto kasnije golman Viteza odbranio je šut Smajića.

Još jednu priliku imao je i Vitez, ali ni ovoga puta Ivičić nije bio precizan.