"Neverkuzen" korak dalje od Lige šampiona

Bajer Leverkuzen promašio jedanaesterac, a onda primio efektan pogodak za deveti poraz u sezoni, koji ga je udaljio od mjesta koje vodi u Ligu šampiona.

Finalista Lige šampiona iz 2002. godine Bajer iz Leverkuzena prokockao je priliku da se dva kola prije kraja sezone u Bundesligi popne na poziciju koja vodi u elitno evropsko takmičenje.

„Farmaceuti“ su u subotu poraženi na svom terenu od Štutgarta rezultatom 1:0 i ostali su na petom mjestu na tabeli, sa bodom zaostatka za Hofenhajmom i dva za Borusijom Dortmund dva kola prije kraja sezone.

Djelovalo je u prvom poluvremenu da su se igrači Bajera oporavili od ubjedljivog poraza od Borusije u prošlom kolu, posebno u 16. minutu kada je štoper gostiju Julijan Baumgartlinger igrao rukom u svom šesnaestercu.

Argentinac Luaks Alario uzeo je loptu, ali je njegov udarac sa bijele tačke odbranio Robert Ciler.

Ovaj, ali i još nekoliko narednih promašaja Štugart je surovo kaznio u 63. minutu. efektnim pogotkom glavom Kristijana Gentnera.

Upravo Gentner u posljednjim trenucima meča ispriječio se ispred Folanda i spasio mrežu Štutgarta koji je stigao do važne pobjede.

Ne samo da su „švabe“ poslije 13. međusobnih duela bez trijumfa konačno savladali Bajer, već su od ekipe koja je jedno vrijeme bila blizu ispadanja stigli blizu samog vrha tabele. Najoptimističniji navijači Štutgarta sada se nadaju i plasmanu u Evropu.

Sa 45 bodova Štutgart je osmi sa dva boda manje od šestoplasiranog Lajpciga koji drže mjesto koje vodi u Ligu Evrope, međutim, ne treba zaboraviti da Lajpcig ima i utakmicu manje.