Miroljubivo na Vezeru, Majnc ne želi u "Cvajtu"

Verder i Borusija Dortmund podijelili bodove u Bremenu, Majnc pobijedio Lajpcig i ugrozio mu evropske ambicije.

Jirži Pavlenka, ime je koje će fudbaleri Borusije dobro zapamtiti poslije nedjeljnog duela sa Verderom u Bremenu.

Verder i Borusija remizirali su 1:1 na Vezer stadionu, a golman domaćih u nekoliko navrata odlično je reagovao i donio bod svom timu.

Najviše će ga pamtiti Andre Širle kome je Pavlenka odbranio nogom šut u stopostotnoj situaciji deset minuta prije kraja. Samo nekoliko sekundi kasnije Sančo je imao priliku da odbijenu loptu glavom sa samo dva metra pošalje u mrežu, ali je pogodio prečku.

Pavlenka je i u 86. minutu odbranio pokušaj Širlea iz dobre situacije, a imao je još nekoliko dobrih intervencija, među kojima i sjajnu odbranu paradom poslije šuta Akandžija u 69. minutu.

Četiri minute ranije zatresao se okvir njegovog gola, ali ne i mreža – Rojs je pogodio stativu.

Pavlenka je jedini put kapitulirao u 19. minutu, kada je srpski defanzivac Miloš Veljković izblokirao pokušaj Filipa, ali se lopta odbila do Rojsa koji ju je poslao u mrežu.

Verder je do izjednačenja stigao u posljednjem minutu prvog poluvremena, poslije velike gužve u šesnaestercu. Golman Borucije Roman Burki istrčao je na deset metara i odbranio šut Egeštajna glavom, međutim  Dilejni se odlično snašao i glavom ga lobovao za remi na Vezeru.

Twitter Embed Code

U drugom duelu 32. kola Bundeslige odigranom u nedjelju Majnc je na svom terenu savladao Lajpcig 3:0 i dodatno zakomplikovao situaciju i na dnu i na vrhu tabele.

Do prvog pogotka Majnc je stigao sa bijele tačke u 29. minutu, strijelac je bio De Blazis, da bi se mreže ponovo zattresle tek u posljednjih pet minuta.

Maksim je pet minuta prije kraja povećao na 2:0, a Baku u posljednjem minutu ovjerio pobjedu 3:0 kojom je možda u posljednji čas osvojio vrijedne bodove u borbi za opstanak.

Dva kola prije kraja Majnc ima tri boda od Volfsburga, koji drži mjesto koje vodi u baraž za opstanak, a slijede mu gostovanje kod Borusije Dortmund i duel protiv Verdera.

Pobjedom nad Lajpcigom Majnc je zakomplikovao i situaciju na vrhu, posebnu Lajpcigu. Vicešampion Njemačke nakon debitantskog nastupa u Bundesligi i Ligi šampiona, naredne sezone mogao bi da ostane bez plasmana u evropska takmičenja.

Debaklom u Majncu ekipa Lajpciga propustila je priliku da se učvrsti na šestoj poziciji.

Umjesto toga Lajpcig je ostao na 47 bodova, i ostavio nadu Ajntrahtu (46), Štutgartu (45), Borusiji Menhengladbah (44), pa čak i desetoplasiranoj Herti (43) da mogu u Evropu.