Zenit, Šturm i Porto osvojili trofeje

Zenit, Šturm i Porto osvojili trofeje u kupovima svojih zemalja pobjedama u nedeljnim finalima.

Zenit, Šturm i Porto osvojili trofeje Izvor: MONDO

Zenit je osvojio Kup Rusije pošto je u finalu u Rostovu na Donu savladao ekipu Sibira sa 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Roman Širokov u 60. minutu iz penala, koji je dosuđen poslije prekršaja nad Aleksandrom Makarenkom.

Danko Lazović već neko vrijeme ne igra za ekipu Lućana Spaletija zbog povrede.

Lider ruskog prvenstva je treći put u istoriji kluba osvojio kup.

U Austriji je u masovnijem takmičenju najuspješniji bio Šturm, koji je u finalu, takođe minimalnim rezultatom, savladao Viner Nojštad.

Gol odluke dao je Lavrić u 80. minutu.

Klubu iz Graca je to četvrti trofej u Kupu Austrije (uz to ima dvije titule prvaka).

Šturm je prvenstvo završio na četvrtom mjestu, a Viner Nojštad na petom.

Porto će utjehu za neuspjeh u prvenstvu Portugala morati da nađe u manje važnom trofeju. U šampionatu je zauzeo tek treće mjesto i neće igrati u Ligi šampiona naredne sezone, a u finalu Kupa je bio ubjedljiv protiv drugoligaša Šaveša - (2:1).

Golove za Porto su postigli Guarin u 13. i Falkao u 23. minutu, a poraz Šaveša ublažio je Klemente u 85.

Porto je 15. put bio najbolji u Kupu, a u riznici trofeja ima 24 titule prvaka Portugala.