Tuga i suze u Zenici: Kazahstan bolji od BiH

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Fudbalerke Bosne i Hercegovine doživjele šesti poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigala je u okviru Grupe 1 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine susret protiv selekcije Kazahstana, a izabranice Samire Hurem poražene su rezultatom 0:2 u Zenici.

U prvim minutama prvog poluvremena, domaće igračice počele su vršiti pritisak na selekciju Kazahstana. Prvu priliku u četvrtom minutu susreta imala je Lidija Kuliš, šutom sa ivice kaznenog prostora, ali lopta završava pored gola. Mejrema Medić u 17. minutu pokušala je šutirati iskosa. Loptu nije najbolje zahvatila te lopta završava sigurno u rukama golmanice Kazahstana.

U 33. minutu Kamila Kulmagambetova je izvela slobodan udarac, a nakon nespretne reakcije Amira Spahić šalje loptu u svoju mrežu. Na poluvrijeme otišlo se pri rezultatu 0:1 u korist gošći.

U drugom poluvremenu pritisak se podijelio na obje strane. U 74. minutu lob udarcem, Jekatarina Babšuk s više od 25 metara udaljenosti povećava prednost Kazahstana na 0:2. Nekoliko minuta kasnije, gošće ponovo prijete, ali lopta reakcijom golmanice Envere Hasanbegović završava iza gola.

Domaće igračice pokušavale su kroz pritisak u posljednjim trenucima susreta doći do pogotka, ali u tome nisu uspjele.

Milena Nikolić, kapitenka bh. reprezentacije obratila se medijima nakon susreta i rekla kako je ostao žal za mogućim golovima.

"Veliko iznenađenje i teško nam je svima. Sve što smo radile u proteklim danima, nije nam pošlo za nogom. Nismo uspjevali da dođemo do gol-šansi, a i kad smo ih imali nismo ih iskoristili. Kazahstan je na naše greške dao dva gola i ostaje žal jer očekivalo se od nas da pobijedimo, željele smo to, a nismo uspjele to da ostvarimo", rekla je Nikolić.

Veoma emotivno kraj utakmice proživjela je selektorka Hurem, koja se rasplakala.

Nakon sedam odigranih mečeva, selekcija BiH nalazi se na posljednjoj poziciji sa samo jednom pobjedom i šest poraza.