Kakav otac - sin još bolji!

Kasper Šmajhel nadmašio slavnog oca.

Uspešno je Danska počela učešće na Svetskom prvenstvu u Rusiji, pobedom nad Peruom 1:0.

Velike zasluge za to ima golman Kasper Šmajhel, sin čuvenog Petera, nekadašnjeg čuvara mreže Mančester junajteda. Čak šest odbrana imao je tokom meča, tokom kojeg je i uspeo da nadmaši rekord svog oca!

Već u prvom poluvremenu, Šmajhel mlađi - koji brani za Lester - postao je golman sa najdužim nizom minuta bez primljenog gola u istoriji danske reprezentacije.

Peter je uspeo da ostane nesavladan 470 minuta 1995. godine, a Kasper je trenutno na 534 minuta (ne računajući nadoknade utakmica) bez primljenog gola! Poslednji put u dresu Danske savladan je 14. novembra 2017, protiv Republike Irske u kvalifikacijama za ovogodišnji Mundijal. Bilo je to u 6. minutu utakmice, kada je pogodio Šejn Dafi, ali je Danska slavila 5:1.

U međuvremenu, mrežu je sačuvao protiv Paname, Čilea, Švedske, Meksika i sada Perua.

Danci u narednom kolu, 21. juna, igraju protiv Australije, a potom protiv Francuske, pet dana kasnije. Videćemo koliko će ovaj sjajan niz trajati.