Dva lica šampiona

Najbolja ekipa Federacije BiH ubjedljiva protiv najbolje iz Republike Srpske.

Zvijezda 09 Etno selo Stanišići Tuzla City 0:3 prijateljska utakmica 2018 Izvor: MN PRESS

Prošle sezone entitetski šampioni, Tuzla City i Zvijezda 09, odigrali su prijateljski susret u Etno selu Stanišići, a silno pojačan aktuelni prvak Federacije BiH nadigrao je šampiona Srpske i slavio ubjedljivo, 3:0.

Golove za ekipu iz Siminog Hana postigli su Ivan Kostić (iz penala) u 19. minutu, Lazar Obradović u 49. i Joco Stokić u 75. minutu.

PRIJATELJSKE UTAKMICE

Najbolju šansu za domaće imao je Anel Husić sredinom prvog poluvremena, ali je njegov odličan udarac zaustavila stativa.

Ekipi Milana Đuričića ovo je bio drugi kontrolni meč, nakon što su u prvom odigrali bez pobjednika 1:1 protiv Proletera iz Novog Sada. Stefan Tripković bio je strijelac jedinog gola za Semberce u tom duelu.

ZVIJEZDA 09 - TUZLA CITY 0:3 (0:1)

ZVIJEZDA 09: Erić, Babić, Filipović, Škahić, Zlatković, Vojnović, Tripković, Krajišnik, Huseinbašić, Mahmutović, Husić. Još su igrali: Lakić, Vejnović, Musić, Zekanović, Tojčić, Ćulum, Parmaković, Ćosić, Omanović, Rakić, Asentić, Nikolčić. Trener: Milan Đuričić.

TUZLA CITY: Nurković, Efendić, Šarčević, Kojić, Kostić, Stjepanović, Mitrović, Nikić, Stojčev, Ziljkić, Murga. Još su igrali: Fejzić, Čomor, Obradović, Širanović, Alić, Šećerović, Milaković, Omerović, Ramić, Stokić, Mahmutović. Trener: Slobodan Starčević.