Radnik u 89. srušio Sarajevo!

Bordo tim uspio je da anulira prednost Radnika, ali su Bijeljinci pogotkom rezerviste Đelmića u samom finišu meča stigli do sva tri boda!

PLBIH 1. kolo Radnik - Sarajevo 2-1 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Fudbaleri Radnika nastavili su sa dobrim igrama i na početku nove sezone.

Ekipa Mladena Žižovića u svom premijernom meču ove sezone savladala je Sarajevo rezultatom 2:1 i stigla do prvih bodova.

Radnik je odlično otvorio meč i već u šestom minutu mogao je do vođstva, ali je Hadžić u situaciji „jedan na jedan“ sa Pavlovićem šutirao pored gola, tačnije ona se od statice odbila u gol-aut.

Golman Sarajeva desetak minuta kasnije odbranio je pokušaj Glišića, ali u 27. minutu morao je da vadi loptu iz mreže.

Mekić je šutirao odlično sa distance i pogodio mrežu za vođstvo domaćih 1:0.

Pogledajte pogodak OVDJE.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a u nastavku s eigralo tvrdo i bez pravih prilika, sve do 69. minuta, kada je Handžić sa samo četiri metra izjednačio na 1:1 poslije odličnog centaršuta Šišića.

Gol Handžića pogledajte OVDJE.

Sarajevo je u nastavku imalo nekoliko dobrih prilika, međutim proslavio se golman Lučić, koji je odbranio udarce Šišića sa samo nekoliko metara, te Velkoskog koji je bio sam pred golom.

Kazna za ove promašaje stigla je u 89. minutu, kada je rezervista Đelmić poslije dodavanja Radonjića postigao pogodak za 2:1 na svom debiju u dresu Radnika.

Pogodak Đelmića vrijedan tri boda pogledajte OVDJE.

U posljednjem meču prvog kola PLBIH Široki Brijeg je sa dosta muke savladao debitanta u elitnom rangu, Tuzla siti.

Meč je odlučen u 39. minuut, kada je Kojić igrao rukom u svom šesnaestercu, a Bagarić pogodio sa "bijele tačke" za konačnih 1:0.