Škendija i Dinamo Zagreb prvi prošli u 3. kolo

Makedonski i hrvatski prvaci uspešno "izašli" iz dvomeča druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Škendija i Dinamo Zagreb prvi prošli u 3. kolo Izvor: MN PRESS

Rasplet drugog kola je počeo!

Prvi revanši su odigrani u utorak i u njemu su plasman izborili šampioni Makedonije i Hrvatske.

Fudbaleri Škendije prošle nedelje su u Skoplju pobedili moldavski Šerif 1:0 i taj trijumf bio im je dovoljan da večeras zakažu dvomeč protiv Red Bul Salcburga. Ispostavilo se da je gol Besarta Ibraimija prošle sedmice postavio i konačan rezultat dvomeča, jer je drugi meč završen bez golova.

Srpski štoper Vladimir Kovačević (bivši igrač Vojvodine, Hajduka i Spartaka) odigrao je ceo meč za domaćina, ali sa saigračima nije uspeo da nadoknadi minus.

Šerif - Škendija 0:0 (prvi meč 0:1)

Tim uspehom je klub iz Tetova ostvario najveći rezultat u kvalifikacijama za Ligu šampiona, u kojima učestvuje drugi put. Prvi put, u leto 2011. naleteo je na Partizan i bio eliminisan glatko - ukupnim rezultatom 0:5.

Dok se Škendija branila i odbranila u Moldaviji, Dinamo Zagreb je ispunio formalnost i odigrao drugi meč protiv prvaka Izraela, iako je i posle prvog duela bilo poznato ko će proći u 3. kolo.

Hapoel Ber Ševa - Dinamo Zagreb 2:2 (prvi meč 0:5)

Iako je domaćin uhvatio dobar zalet i golom Nigerijca Džona Ogua (14. minut) i Hanana Mamana (34. minut) poveo 2:0, plasman hrvatskog predstavnika ni u jednom trenutku nije dovođen u pitanje.

Nagoveštaj alarma među "modrima" ugasili su Mario Budimir u 49. minutu i Izet Hajrović u 54, pa je ekipa Nenada Bjelice tim golovima izbegla poraz i "overila" ulazak u treću rundu, gde će Dinamo igrati protiv boljeg iz meča Astana - Mitjiland (prvi meč 2:1).

Hrvatski šampion šest puta je igrao u grupnoj fazi Lige šampiona - 1998, 1999, 2011, 2012, 2015. i 2016. godine.