Dinamo u formi

Zagrepčani bez problema savladali Slaven, pa u miru dočekuju revanš protiv Astane u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Bez većih problema fudbaleri Dinama slavili su na "Maksimiru" 2:1 (2:0) protiv Slavena i tako stigli na lidersku poziciju HNL-a, istina nakon nekompletnog trećeg kola.

Poslije sigurnih 2:0 u gostima protiv Astane u kvalifikacijama za Ligu šampiona, "modri" su i u domaćem prvenstvu protiv ekipe iz Koprivnice potvrdili dobru formu.

Sa dva rana pogotka najavili su konačan trijumf, a golove su postigli nekadašnji golgeter sarajevskog Željezničara Armin Hodžić i Marko Lešković. Sve što su gosti uspjeli da učine je utješni pogodak, i to veoma atraktivan, koji je u 90. minutu postigao Bruno Bogojević.

Tim Nenada Bjelice sada ima dvije pobjede i remi, uz gol razliku 6:2, te u miru dočekuje revanš protiv Kazahstanaca u utorak.

Rijeka i Osijek, jedine ekipe sa maksimalnim učinkom u prvih 180 minuta prvenstva, u nedjelju dočekuju Hajduk, odnosno Istru 1961.