Obrovac presudio Mladosti

Mačva na premijeri 7. kola nanijela timu iz Lučana prvi poraz u aktuelnom šampionatu.

Superliga 7. kolo Mačva pobijedila Mladost Izvor: MN PRESS

U Superligi Srbije poslije meča Mladost Lučani - Mačva 1:2 (1:1) ostaje samo jedan neporaženi tim - Crvena zvezda!

Tim Nenada Milovanovića je protiv Šapčana imao veći posjed lopte, više šuteva (13:5, od toga 10:3 u okvir gola) i šansi, ali su izabranici Dragana Aničića bili daleko precizniji u završnici, pa će se u grad na Savi vratiti sa sva tri boda.

Mladost je prethodno imala tri pobjede i tri remija, a u petak je doživjela prvi poraz u domaćem prvenstvu, dok je Mačva zabilježila treću pobjedu (drugu zaredom u gostima) i pred dvonedeljnu pauzu se probila u gornji dio tabele.

Šapčani su poveli u 19. minutu, efektnim pogotkom Nenada Gavrića, koji je bio strijelac i minulog vikenda protiv Partizana.

Na 1:1 izjednačio je Aleksandar Pejović iz penala u 27. minutu, nakon što je njegov prezimenjak Filip u kaznenom prostoru srušio Lazara Jovanovića.

Mladost u drugom poluvremenu nije dominirala kao u prvom, kada je Mačvu više puta spasao odlični golman Dušan Puletić, ali je i dalje stvarala više prilika.

Najbliža preokretu bila je u 80. minutu, kada je iskusni Janko Tumbasević uzdrmao stativu.

Već u narednom minutu uslijedio je šok i momenat odluke na drugoj strani - loptu je u polukontri prihvatio Ivan Obrovac, sa levog boka "zalomio" u sredinu i odmjerenim udarcem pogodio dalji gornji ugao, ostavivši golmana Dragana Rosića potpuno nemoćnog.

Sjajan gol!

Pomenimo i da su domaći igrači dva puta od sudije Danila Grujića bezuspješno tražili penal.

Prvo kada je Igor Ristivojević prilikom kornera sa obje ruke držao Tumbasevića oko struka, a zatim i u finišu, pri rezultatu 1:2, kada je lopta poslije centaršuta Marka Pavlovskog pogodila Ristivojevića u ruku.

"Sigurno je da su ovo velika tri boda za nas. Mladost je diktirala tempo, imala više šansi, a mi smo pobijedili najviše zahvaljujući disciplini i borbenosti. Svaka čast mojim igračima", rekao je trener Mačve Aničić za TV Arena sport.

Nenad Milovanović konstatovao je da njegov tim ima očiglednih problema sa realizacijom.

"Mnogo pravimo šansi iz igre, vidjeli ste danas i stative, Mačva je to kaznila. Iskoristila je svoje dvije opasne situacije, mi nismo naših 10. Bilo je i nekih stvari koje ne želim da komentarišem", osvrnuo se iskusni stručnjak najvjerovatnije na pomenute sporne situacije.