Prva liga RS: Siguran korak Sloge

Ekipa iz Gornjeg Crnjelova zabilježila šesti trijumf na sedmom meču u prvoligaškom društvu.

Prva liga RS 7. kolo rezultati tabela Sloga Gornje Crnjelovo Kozara Gradiška 2:0 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević
Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Debitant u prvoligaškom društvu Srpske, ekipa Sloge iz Gornjeg Crnjelova, savladala je pred svojim navijačima Kozaru rezultatom 2:0, te tako povećala prednost na čelu tabele.

Sloga je golove postigla krajem prvog i početkom drugog poluvremena, a mrežu gostiju iz Gradiške tresli su Davor Arnautović, iz penala, te Baćo Nikolić.

Tim Dragana Mičića zabilježio je tako šesti trijumf na sedam odigranih utakmica, pa sada ima 19 bodova, šest više od najbližih pratilaca Borca i Slavije, s tim da Banjalučani u ovom trenutku imaju dvije utakmice manje (u nedjelju gostuju Slobodi, a u srijedu igraju odgođeni meč sa Alfa Modričom).

Novi trener Drine Momčilo Stanić debitovao je domaćim porazom.

Iako su Zvorničani vodili nakon prvog poluvremena, igrači Sutjeske preokretom su stigli do bodova i treće prvenstvene pobjede.

Slavija i Tekstilac podijelili su bodove odigravši 1:1, a oba penala postignuta su sa "bijele tačke".

Alfa Modriča na stadionu "Dr Milan Jelić" bila je uspješnija od Podrinja 2:1, dok je Rudar Prijedor zabilježio minimalan trijumf protiv banjalučkog Željezničara.