Ništa novo, Asensio je majstor!

Real bez Bejla i Marsela odigrao koliko je bilo neophodno za pobjedu nad Espanjolom.

Rijetko se dešava da Real dobije prvenstvenu utakmicu na stadionu "Santjago Bernabeu" samo sa 1:0, ali u subotu je protiv Espanjola bilo upravo tako.

Pitanje pobjednika riješio je Marko Asensio u 41. minutu, kada ga je pas Luke Modrića pronašao petnaestak metara iskosa od gola.

Momak koji, košarkaškim rječnikom, spada u najbolje šutere svjetskog fudbala, bez oklijevanja je uputio dijagonalu u donji lijevi ugao, pronašavši putanju koju golman Dijego Lopez nije mogao da dosegne.

Iako bez Gereta Bejla i Marsela, koje je trener Đulen Lopetegi odmarao za gostovanje Sevilji (od utorka do četvrtka na programu je vanredno kolo Primere), Real je dobro kontrolisao meč i rutinski stigao do bodova.

Bio je ipak jedan momenat kada su zanijemili svi na stadionu - u 65. minutu, poslije greške Serhija Ramosa, Borha Iglesijas je lobovao Tiba Kurtou, ali je lopta završila na prečki...