Minimalac Sarajeva za povratak na vrh!

Pogotkom Benjamina Tatara, tim Husrefa Musemića savladao je Široki Brijeg u derbiju 11. kola na "Koševu" i opet zasjeo na lidersku poziciju Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PL BiH (11. kolo): Sarajevo - Široki Brijeg 1:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Lider šampionata BiH, ekipa Sarajeva dočekala je Široki Brijeg u derbiju 11. kola Premijer lige i i minimanim rezutatom upisala sedmu ovosezonsku pobjedu. S obzirom da je pola sata ranije okončan duel u Mostaru između Zrinjskog i Mladosti (1:0), opet je "bordo" tim preskočio "plemiće" na liderskoj poziciji na tabeli.

Gol odluke u derbiju na stadionu "Asim Ferhatović Hase" pao je u 26. minutu, kada je centrirao Selmir Pidro, a Benjamin Tatar glavom pogodio donji ugao gola gostiju sa "Pecare" - 1:0.

...
Izvor: Dailymotion/videosp

U 42. minutu, Tatar se ponovo našao u prilici da savlada Krešimira Bandića, ali je izblokiran.
Ekipa makedonskog stučnjaka Goce Sedloskog igrala je otvoren fudbal i u nekoliko navrata zaprijetila, međutim, nije bilo stopostotnih prilika ispred golmana Vladana Kovačevića.

U nastavku je Široki Brijeg bio nešto aktivniji i probao da stigne do izjednačenja, ali je Sarajevo se znalački branilo i odbranilo nova tri boda na svom kontu.

SARAJEVO: Kovačević, Dupovac, Pidro, Stanojević, Hebibović, Rahmanović, Velkoski, Adukor, Tatar, Ahmetović. Trener: Husref Musemić

ŠIROKI BRIJEG: Bandić, Kvesić, Kožul, Barišić, Babić, Eliomar, Ćorluka, Kovačić, Perković, Bagarić, Marković. Trener: Goce Sedloski