"Sedmica" Borusije, "stotka" Rojsa

Ubjedljivom pobjedom nad Nirnbergom (7:0), "milioneri" su iskoristili jučerašnji kiks Bajerna da se približe na samo dva boda u odnosu na šampiona.

Borusija je u srijedu uveče demolirala Nirnberg (7:0) na "Vestfalenu" i ponovo diše za vratom minhenskom Bajernu.

Najzaslužniji za treću pobjedu ove sezone bio je kapiten domaćina Marko Rojs, dvostruki strijelac i asistent, koji je večeras upisao okruglo STO golova za Borusiju u karijeri!

Od početka susreta 5. kola, dortmundski tim je žestoko krenuo i već u sedmom minutu stigao do prednosti pogotkom Jakoba Bruna Larsena, da bi Marko Rojs udarcem sa ivice kaznenog prostora je povisio na 2:0.

Meč je početkom nastavka "riješio" Ašraf Hakimi pogodivši suprotan ugao golmana Fabijana Bredloa, što je bio prvi pogodak Marokanca u šampionatu Njemačke.

Asistirao mu je izuzetno raspoloženi Rojs, koji je u 58. minutu postigao svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici. Poslije duplog pasa sa Dancem Larsenom, kapiten "milionera" je rutinski pogodio malu mrežu, da bi poslije "stotke" bio zamijenjen, takođe po stoti put u karijeri.

Do kraja je tim Lusijena Favra najprije kompletirao "petardu" preko Manuela Akandžija, potom se u 85. minutu u strijelce upisao Džejdon Sančo, da bi konačnih 7:0 postavio Julijan Vejlg u samom finišu!

Reprezentativci Srbije Mijat Gaćinović i FIlip Kostić bili su starteri za Ajntraht na gostovanju u Menhengladbahu, dok je Luka Jović zamijenio upravo mladog Trebinjca Mijata u posljednjih 15-ak minuta, ali su ostali "kratkih rukava".

Slavila je Borusija (3:1) pogocima Alasana Plia, Torgana Azara i Nika Elvedija uz počasni gol Hrvata Ante Rebića za ekipu iz Frankfurta.

Tri boda osvojio je i Red Bul Lajpcig protiv Štutgarta, dok je Majnc remizirao bez pogodaka sa Volsfburgom.