Spektakl Azara za prvi poraz Liverpula!

Dominirao je Liverpul u drugom poluvremenu, ali je onda "trenutak inspiracije" dobio nestvarni Eden Azar.

Kakav meč Liverpula i Čelsija!

Navijači Liverpula su gledali kako njihov tim igra odlično protiv "plavaca" i bili su nadomak prve pobede nad njima još od 2012. na "Enfildu", ali je malo magije Edena Azara u poslednjih petnaestak minuta promenilo sve.

Belgijanac je prvo izveo prekid nakon kog je Palmijeri izjednačio, da bi nakon "solo" prodora postigao spektakularan gol za pobedu Čelsija u 3. kolu Karabao kupa: 2:1!

Ujedno, i prvi poraz Liverpula ove sezone...

Osim Liverpula, u naredno kolo Karabao kupa (Liga kup Engleske nosi to ime zbog sponzora) ostvarili su i Arsenal, Notingem forest i Vest Hem, pa su se tako prikjučili ekipama koje su svoj posao "odradile" u utorak.

Čelsi je bolje počeo meč i diktirao tempo, pa su se iz toga "izrodile" dve šanse za Alvara Moratu koji ima ozbiljnih problema sa samopouzdanjem.

Igrač koji je promašio šansu meča protiv Vest Hema za vikend, još neverovatnih šest protiv PAOK-a u Ligi Evrope prošlog četvrtka, dva puta je "gađao" Simona Minjolea u razmaku od 120 sekundi i propustio da svoj tim dovede u vođstvo.

Od tada je u kontrolu došao Liverpul, pa je na drugoj strani briljirao Vili Kabaljero - odbranio je šut Keiti iz daljine, Maneu s pet metara glavom!

Drugo poluvreme počelo je ogromnim kiksom Andreasa Kristensena koju u gol - potpuno je neverovatno - nije pretvorio Danijel Staridž. Presekao je pas, zaobišao Kabaljera, a onda iz veoma povoljne pozicije promašio prazan gol...

Ni pet minuta kasnije Mane je ponovo dočekao kiks Čelsija, pa pogodio Kabaljera u stopalo, a Argentinac je "osuo paljbu" po svojim defanzivcima ne bi li im digao moral.

Ni to, a ni ulazak najboljeg igrača Edena Azara nije pomoglo mnogo "plavcima" pošto je posle nove dominacije na terenu Danijel Staridž postigao lep gol makazicama u 59. minutu, nakon odličnog udarca Nabija Keite.

Nije bilo nigde Čelsija do 79. minuta i prekida koji je umalo u gol pretvorio Ros Barkli, da bi odbijenu loptu Minjolea u mrežu "gurnuo" Emerson Palmijeri.

Čekala se kontrola VAR tehnologije, nije došlo do promene odluke, pa je Danijel Staridž u već narednom napadu pogodio prečku. Međutim, Eden Azar je još jednom pokazao kakav je majstor - velemajstor.

Primio je loptu na sredini terena, okrenuo nekoliko igrača, pa potom odigrao s Aspilikuetom na levoj strani, da bi onda "protutnjao" tuda pored trojice i postigao STRAŠAN gol!

Naredni meč Čelsi i Liverpul igraju već u subotu na "Stamford bridžu" u okviru 7. kola Premijer lige, a termin meča je 18.30.

Prenose utakmica Liga kupa možete pratiti na TV Arena sport na mts tv.