Jović uljepšao slavlje Ajntrahta

Očekivano, Ajntraht je pred svojim navijačima slavio protiv trenutno najslabijeg tima Bundeslige, Hanovera.

Fudbaleri Ajntrahta bili su raspoloženi u šestom kolu Bundeslige i pred svojim navijačima upisali očekivani trijumf 4:1 (2:0) protiv Hanovera, trenutno posljednjeplasirane ekipe u ligi.

Iako je na terenu proveo samo pola sata, srpski internacionalac Luka Jović uspio je da se upiše u strijelce, prvi put ove sezone. Minut prije kraja meča postigao je gol za konačnih 4:1.

Defanzivac Ajntrahta Marko Rus odigrao je 300. meč u Bundesligi, nastupajući samo za klub iz Frankfurta i Volfsburg.

Prethodno je Ajntraht pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu, kada su domaći postigli dva gola.

Obite N'Dika prvencem u Bundesligi donio je vođstvo, da bi raspoloženi Ante Rebić u smiraj prvog dijela poduplao prednost.

Sjajni Hrvat bio je ključna figura susreta, jer je osim gola upisao i asistenciju.

Filip Kostić bio je starter i igrao do 78. minuta, dok su Luka Jović i Mijat Gaćinović ušli u nastavku. Jović je odigrao posljednjih pola sata, a Gaćinović desetak minuta u finišu.

Nakon sjajnog solo prodora nesebično je uposlio Džonatana de Guzmana za 3:1.

Prije Jovićevog gola, mladi debitant Florent Muslija uspio je samo da postigne počasni gol za goste, četiri minuta prije kraja meča.

Ovim trijumfom Ajntraht je konačno prekinuo seriju od četiri meča bez slavlja i pobjegao iz zone ispadanja, dok Hanover ostaje čvrsto prikovan za dno tabele.

Nešto kasnije, i drugi današnji meč završen je rezultatom 4:1.

Augzburg je bio ubjedljiv protiv Fajburga, a junak susreta bio je trostruki strijelac Alfren Finbogason.