KUP BIH: Osam utakmica - na šest penali!

Široki Brijeg posljednji četvrtfinalista Kupa BiH.

U susretu osmine finala Kupa BiH, na "Tušnju" je ekipa Širokog Brijega plasman u naredni krug takmičenja osigurala nakon izvođenja jedanaesteraca, pobijedivši Slobodu sa 5:4. U regularnom toku susret je po završen 1:1.

Sloboda je već u 8. minuti povela golom Vidovića, koji je iskoristio grešku defanzivca gostiju, presjekao je loptu, a zatim u situaciji "oči u oči" sa Bilobrkom nije pogriješio.

Gosti su u 19. minuti uzvratili pogotkom Popovića koji je s desetak metara loptu glavom poslao preko Vukliša u suprotni ugao i došli do izjednačenja.

Potom je uslijedila revija šansi i promašenih prilika. Hadžanović u 22. i Ivetić u 45. minuti pokušali su dalekometnim udarcima, ali oba puta preko prečke. Između te dvije situacije golman Širokobriježana Bilobrk zaustavio je opasan udarac Barabana, dok je pokušaj Alispahića u istoj minuti završio pokraj gola.

Na drugoj strani, u 35. minuti na nabačenu loptu visoko je skočio Čabraja, glavom je šutirao sa desetak metara, a lopta je otišla koji centimetar preko gola.

Drugo poluvrijeme počelo je žestokim pritiskom igrača Slobode. U 54. minuti Bilobrk je izbacio loptu u korner nakon odličnog šuta Vidovića.

Dvije minute kasnije uzvratio je Ćorić silovitim udarcem sa 30 metara, ali se ovoga puta istakao golman domaćih Vukliš.

U 70. minuti velika prilika za Tuzlake. Vidović je glavom šutirao, a golman gostiju loptu je izbacio skoro sa same gol linije.

U finišu susreta nije bilo izglednijih prilika pa je pobjednik utakmice riješen udarcima s „bijele tačke“.

Za Slobodu su pogodili Alispahić, Baraban, Smajić i Ignjatović, dok je Vidović pogodio prečku, a za Široki Brijeg svi su bili precizni: Koreja, Perković, Kovačić, Ćorić i Jurić.