I Sevilja pobegla Realu

Ekipa Pabla Maćina jača i od VAR-a i od Ueske. Aleksandar Jovanović ostavljen na vetrometini...

Tužan dan za navijače Real Madrida, čiji su ljubimci ove nedelje deklasirani u najvećem derbiju španskog fudbala od Barselone - 1:5.

I ne samo zbog toga. Trostruki uzastopni šampion Evrope posle 10 kola Primere nalazi se na devetom mestu, a svi timovi koji su bolje plasirani, ovog vikenda dodatno su odmakli.

Espanjol i Valjadolid su u međusobnom duelu odigrali nerešeno, dok su pomenuta Barselona, te Alaves, Sevilja, Atletiko Madrid, Levante i Hetafe upisali pobede.

Poslednji su to učinili fudbaleri Sevilje, koji su u uzbudljivom duelu savladali poslednjeplasiranu Uesku 2:1. Gostima nije pomogao solidni Aleksandar Jovanović, pošto je reprezentativac Srbije ostavljen na vetrometini od strane saigrača.

Posebno loša reakcija gostujuće odbrane bila je kod prvog gola, kada je Visam Ben Jeder sa gol-aut linije odigrao povratno dodavanje za Pabla Sarabiju. Uspeo je srpski golman da zakači loptu, ali ne i da odbrani njegov šut iz blizine.

Bilo je to u 65. minutu, a nemoćan je bio Jovanović i u 78, kada ga je opet Sarabija matirao, ovaj put posle lepog duplog pasa sa Frankom Vaskezom.

Utešni pogodak za goste dao je Horhe Pulido u poslednjim trenucima utakmice, kada se lepo snašao na centaršut sa desne strane i petom prosledio loptu u mrežu.

Domaćinu je u prvom poluvremenu VAR poništio dva gola, u 21. i 26. minutu, ali to nije poremetilo izabranike Pabla Maćina da opravdaju ulogu favorita i probiju se do trećeg mesta Primere.