"Tiki taka" može i po lošem terenu: Siti opet prvi!

Istina, imali su "građani" i dosta sreće ovog ponedeljka na Vembliju.

Igrači američkog fudbala "preorali" su teren Vemblija i značajno otežali posao kolegama iz Totenhema i Mančester sitija u derbiju 10. kola Premijer lige, ali i pored toga gledali smo odličnu utakmicu. Posle koje su gosti mnogo zadovoljniji...

Totenhem - Mančester siti 0:1, pogotkom Rijada Mareza već u 6. minutu.

Rani pogodak "građana", posle loše procene Kirana Tripijera na ispucavanje Edersona - što je umeo da iskoristi Rahim Sterling da ukrade loptu i upiše asistenciju - nije mnogo poremetio igru domaćeg tima.

Sterlingov jubilej

Rahim Sterling je ovog ponedeljka odigrao svoju 200. utakmicu u Premijer ligi, a samo četvorica fudbalera uspeli su da do te brojke dođu pre napadača Mančester sitija, kojem su 23 godine i 325 dana. To su Vejn Runi, Džejms Milner, Sesk Fabregas i Geret Beri.

Vrlo brzo fudbaleri Totenhema zaređali su sa šansama, a u drugom poluvremenu čak i imali potpunu inicijativu, međutim, nisu uspeli da nađu rešenje u završnici. Odlično su se gosti branili, a Ederson čuvao svoju mrežu.

Ovom pobedom, Mančester siti se opet izjednačio sa Liverpulom na vodećoj poziciji, ali uz bolju gol-razliku. Totenhem je doživeo prvi poraz posle četiri uzastopne pobede u prvenstvu, tako da je ostao na petom mestu, sa pet bodova manje od pomenutog tandema.

Najbolju priliku za izjednačenje propustio je Erik Lamela u 80. minutu, kada je neometan šutirao sa 11-12 metara u "srcu" kaznenog prostora gostiju, ali preko gola.