"Matorac" Pizaro ikona Kupa Njemačke!

Peruanac postao stranac sa najviše nastupa u DFB Pokalu.

Klaudio Pizaro početkom oktobra proslavio je 40. rođendan, a danas se upisao u istoriju Kupa Njemačke.

Iskusni Peruanac odigrao je 55. meč u DFB Pokalu, te tako postao stranac sa najviše nastupa u ovom takmičenju.

Rekord je začinio i pogotkom, prvim na utakmici, već u osmom minutu dvoboja sa četvrtoligašem Vajheom 08, koji je njegov Verder riješio u svoju korist ubjedljivim rezultatom 5:1 (3:1).

Preostala tri meča današnjeg programa, koji su počeli u 18.30, riješeni su tek nakon produžetaka ili penala.

Borusija iz Dortmunda poprilično se namučila protiv Union Berlina, a plasman među 16 najboljih obezbijedila u dodatnih 30 minuta, i to golom Marka Rojsa sa "bijele tačke" u samom finišu drugog produžetka.

Penal "lutrija" prijala je Šalkeu i Nirnbergu.

Tim iz Gelzenkirhena bio je na pragu eliminacije u duelu sa "jarčevima", ali drugoligaš nije uspio da sačuva prednost iz prvog poluvremena. U produžecima nije bilo golova, a onda su gosti sa 11 metara bili srećniji i spretniji.

Hanza i Nirnberg postigli su po gol u regularnih 90 minuta, a onda još po jedan u produžecima, da bi gosti bili uspješniji u raspucavanju i plasirali se u osminu finala.

"MENŠ" PONIŽEN KOD KUĆE, NAGELSMAN ISPAO OD SVOJIH

Fantastična partija Leverkuzena na "Borusija parku" u Menhengladbahu gdje su domaćini loptu iz mreže vadili pet puta, a gosti nijednom - 0:5.

"Aspirindžije" su tako produžile golgetersku formu iz bundesligaškog duela protiv Verdera kada su metu pogađale šest puta.

Tim Ditera Hekinga će mini krizu nakon dva vezana poraza i osam primljenih golova u dva susreta pokušati da prevaziđe protiv Fortune iz Dizeldorfa koju dočekuje u nedjelju.

Mnogo više "vatre" i neizvjesnosti se očekivalo u susretu Lajpciga i Hofenhajma, ali su domaćini sa dva pogotka rezerviste Tomasa Vernera došli do rutinske pobjede protiv svog budućeg "šefa" Julijana Nagelsmana.

Mladi trener je i večeras postavio zanimljivih 3-3-2-2, ali nije imao odgovor za tim svog budućeg "šefa" Ralfa Ragnika koji sa klupe predvodi Lajpcig do njegovog dolaska, a potom će se vratiti na poziciju sportskog direktora.

Vrijedi spomenuti i pobjedu Kila protiv Frajburga. Tim iz popularne "Cvajte" je kod kuće bio u zaostaku već nakon 120 sekundi, ali je do kraja ipak došao do preokreta i plasmana u osminu finala Kupa Njemačke.