Lampard se vratio na Bridž i namučio Čelsi

Učesnik engleskog Čempionšipa nije imao sreće da u meču osmine finala Liga kupa izbori makar produžetke. Arsenal i Totenhem takođe prošli.

Ekipama Bornmuta i trećeligaša Bartona, koji su se u utorak probili u četvrtfinale Liga kupa Engleske, pridružili su se 24 sata kasnije Čelsi, Arsenal, Totenhem i drugoligaš Midlsbro.

Čelsi je na svom stadionu slavio "tesnu" pobedu nad Derbi Kauntijem, na čijoj klupi od letos sedi legenda "plavaca" Frenk Lampard.

Bilo je 3:2 (3:2), pri čemu su prva dva pogotka za domaće bili autogolovi.

Konačan rezultat postavio je Sesk Fabregas u 41. minutu, a Derbijeva rezerva Dejvid Nadžent u 88. minutu je iz dobre pozicije pogodio stativu i tako propustio priliku da odvede meč u dodatnih 2x15 minuta.

Podsećamo da je Derbi u prethodnom kolu Liga kupa penalima eliminisao Mančester junajted na Old Trafordu.

Arsenal je u kombinovanom sastavu pobedio Blekpul 2:1 (1:0), dok je Totenhem na Olimpijskom stadionu nadigrao domaći Vest Hem - 1:3 (0:1), uz dva pogotka Son Hjung Mina.

Midlsbro je zahvaljujući pogotku u poslednjim trenucima prvog poluvremena iznenadio Kristal Palas (1:0), za koji je od 65. minuta igrao Luka Milivojević.

Mančester siti i Fulam sastaju se u četvrtak, a duel Lestera i Sautemptona je odložen zbog tragedije u Lesteru prošle subote.