PRVI PUT! "Superklasiko" za južnoameričku krunu!

Najveći argentinski klubovi boriće se u dvomeču za titulu kontinentalnog šampiona.

Prvi put u finalu Kopa Libertadoresa, takmičenja osnovanog 1960. godine, biće odigran derbi "Superklasiko"!

Najveći argentinski klubovi, Boka Juniors i River Plata, sastaće se u finalnom dvomeču 7. i 28. novembra (prvo je Boka domaćin, pa River).

Crveno-beli su u polufinalu eliminisali brazilski Gremio zahvaljujući golu više u gostima. Prvo su kod kuće poraženi 0:1, ali su potom slavili 2:1 i prošli, dok su plavo-žuti u revanšu uspeli da sačuvaju 2:0 iz prvog duela sa Palmeirasom.

Najveći rivali ove godine sastali su se tri puta. Svaki put je Boka bila domaćin, ali je River pobeđivao. U januaru je bilo 1:0, u martu 2:0, kao i u septembru.

Brazilci su u revanšu vodili 2:1, pošto su golovima u 52. i 60. minutu preokrenuli prednost gostiju stečenu u 17, ali je Dario Benedeto pogotkom u 69. minutu doneo Boki remi vredan plasmana u finale.

River i Boka pretnodno su se u južnoameričkoj verziji Lige šampiona sastali 2015, u šesnaestini finala, a taj dvomeč obeležio je skandal.

Crveno-beli su prvu utakmicu dobili 1:0 na svom stadionu, ali u revanšu na čuvenoj "Bombonjeri" gostujuće igrače, pred početak drugog poluvremena, pri rezultatu 0:0, huligani napali suzavcem, pa je utakmica prekinuta i potom doneta odluka da Boka bude suspendovana.

Boka je kontinentalni šampion bila šest puta, poslednji trofej podignut je 2007, a River triput, poslednji put još 1996. godine.