Udario Sergej na Vanju, Lacio siguran!

Prvi put u istoriji braća Milinković-Savić našli su se na suprotnim stranama. Lacio u "matine" terminu bez većih problema savladao SPAL 4:1 (2:1).

Prije dvije sedmice SPAL je protiv Rome pokazao da zna igrati na "Olimpiku" (2:0), ali protiv Lacija situacija je bila potpuno drugačija.

Iako su gosti iz Ferare odigrali otvoreno, nisu uspjeli da pariraju raspoloženom timu Simonea Inzagija, koji je na kraju slavio ubjedljivo 4:1 (2:1).

U prvom poluvremenu domaći su golovima dvostrukog strijelca Ćire Imobilea stekli prednost od 2:1.

Danilo Kataldi izveo je korner u 26. minutu, a Imobile sjajnim volej udarcem matirao Srbina na golu gostiju.

Ipak, "nebeskoplavi" uspjeli su da sačuvaju prednost samo dva minuta. Ekspresno izjednačenje SPAL-u donio je kapiten Mirko Antenući.

Svojim drugim golom, ukupno osmim ove sezone (samo prvi strijelac Kšištof Pjontek ima više - devet), Imobile je vratio prednost na stranu Lacija deset minuta prije odlaska na odmor.

U nastavku još sigurnija igra Rimljana. Danilo Kataldi i Marko Parolo sjajnim golovima potvrdili su trijumf, za visoko četvrto mjesto.

Prvi put u istoriji braća Milinković-Savić našli su se na suprotnim stranama, iako nijedan od njih nije imao svoj dan.

Istina, Vanja nije imao šanse ni kod jednog gola, dok je Sergej pružio još jednu partiju koja se neće dugo pamtiti.

Nešto kasnije, od 15 časova, odigrana su tri meča, u kojima su pobjede zabilježili Torino i Sasuolo, dok su Parma i Frozinone remizirali bez golova.

"Bikovi" su deklasirali Sampdoriju kao gosti 4:1, a prva dva gola postigao je Andrea Beloti. U nastavku su Jago Falke i Armando Ico upotpunili slavlje Torineza, dok je počasni gol za Đenovljane postigao Fabio Kvaljarela, i to nakon što je promašio jedanaesterac.

Zanimljivo, golman Torina Salvatore Sirigu od početka 2018. godine uspio je da odbrani četiri od pet dosuđenih jedanaesteraca protiv njegovog tima, što nije pošlo za rukom nijednom čuvaru mreže u ligama petice.

Crnu seriju Kjeva produžili su Federiko Di Frančesko i Emanuele Đakerini, koji je na "Bentegodiju" postigao autogol.