Sloboda slavila u Bijeljini, novi remi Širokog

Tuzlaci su minimalno savladali Radnik u Bijeljini (1:0), dok je GOŠK otkinuo važan bod u Širokom Brijegu u nedjeljnim utakmicama 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PL BiH (18. kolo): Radnik - Sloboda, Široki Brijeg - GOŠK Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Sedmu pobjedu ove sezone upisala je tuzlanska Sloboda i to na vrlo nezgodnom gostovanju u Bijeljini.
Izabranici Zlatana Nalića su u prvih 15-ak minuta imali blagu incijativu protiv domaćeg Radnika, ali su Semberci brzo uspostavili ravnotežu i do odlaska na odmor bili opasniji pred golom Gorana Vukliša.

Najbliži golu fudbaleri Radnika bili su u 22. minutu nakon što je odličan volej udarac uputio Irfan Hadžić, međutim, još bolje je intervenisao golman Slobode.

Na drugoj strani ispred Mladena Lučića najbolju priliku propustio je Edis Smajić u 37. minutu, ali je njegov udarac završio pored gola.

Međutim, u nastavku gosti sa "Tušnja" su do vrijedna tri boda stigli pogotkom Tonija Livančića u 74. minutu kada je pogriješila odbrana bijeljinske ekipe i omogućila napadaču Slobode da se nađe "oči u oči" sa golmanom Lučićem i plasira loptu u njegovu mrežu - 0:1.

...
Izvor: Dailymotion/vidchanneln1

Pokušavali su učenici Mladena Žižovića da stignu do izjednačenja i makar jednog boda, ali nisu uspjeli da izbjegnu sedmi ovosezonski poraz s obzirom da je dvije dobre šanse propustio Aleksandar Glišić.

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Sušić, Đelmić, Vasić, Peco, Hadžić, Đurić, Isić.

SLOBODA: Vukliš, Adžem, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Čivić, Alispahić, Ignjatović.

Ni na "Pecari" između Širokog Brijega i GOŠK-a iz Gabele strijelci nisu bili raspoloženi u prvom dijelu zbog lošeg i natopljenog terena, ali su u nastavku viđena dva pogotka, po jedan na obje strane - 1:1 (0:0).

Upravo je jedna velika lokva spasila Gabeljane i golmana Dalibora Kozića da domaćin u 34. minutu dođe do prednosti poslije udarca Eliomara.

U drugom poluvremenu prvi su poveli gosti iz Gabele i to golom Mirsada Ramića u 74. minutu, da bi šest minuta kasnije konačnih 1:1 postavio Dražen Bagarić za deveti remi Širokobriježana ove sezone, po čemu su rekorderi u bosanskohercegovačkoj fudbalskoj eliti.

GOŠK: Kozić, Karamarko, Hasanhodžić, Ereiz, Aletić, Kulović, Raguž, Vego, Hajdarević, Hasanović, Kovačić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Ćorić, Franjić, Eliomar, Marić, Jurić, Kovačić, Begonja, Marković.